Uwielbiam piękne wydane książki.
Podwójna z nich przyjemność, bo sama treść jeśli jest ciekawa, dodatkowo zyskuje na pięknej oprawie.
Mogę powiedzieć, że to nawet potrójna przyjemność, bo potem dodatkowo książka świetnie prezentuje się w domowej biblioteczce – a ta jest dla mnie konikiem swego rodzaju 😉 – główną dekoracją mojego mieszkania 😉 😍🙈

Dzisiaj chciałam pokazać wam serię serię picturebooków wydawnictwa @znakemotikon
📚- „Myśli, które zmieniły świat”, która nie dość, że naprawdę świetna pod względem treści to jeszcze do tego niesamowicie wydana!
Gorąco polecam ją jako pomysł na prezent bo super się sprawdzi.

Mam to szczęście, że moje dzieci od zawsze chętnie czytają lub słuchają jak my z mężem im czytamy dziecięce książki naukowe.

🥰Mam taką osobistą teorię, że edukacja domowa idzie nam tak sprawnie bo moje dzieci mają szeroką wiedzę ogólną dzięki ciągłemu czytaniu im od małego.

Z serii tej pokazywałam wam dwa pierwsze tytuły:
💙”Teoria względności. Albert Einstein”

💚”O powstawaniu gatunków. Karol Darwin”

 

A dzisiaj nowość w naszej biblioteczce – najnowsza część

💚„Wielcy filozofowie” Clive Gifford, Sam Kalda, Wydawnictwo Znak emotikon 

Filozofia, filozofowie, filozoficzne myśli i teorie – temat nie łatwy, szczególnie może do rozmów z dziećmi. Jednak wydaje mi się, że warto zapoznawać go z nim nawet jeśli będzie to opowieść w okrojonym zakresie. A może jednak właśnie to dzieci lepiej ogarną filozofów?

Co kryje się w jaskini Platona i dlaczego tak trudno z niej wyjść? Czy „imperatyw kategoryczny” to nazwa jakiejś choroby? Co takiego głosił Sokrates, że został skazany na śmierć? I czemu bracia św. Tomasza z Akwinu porwali go i więzili przez rok?

Praca filozofa przypomina bycie dzieckiem – ciągle zadaje się pytania. I musi być w niej coś fajnego, skoro filozofowie wykonują ją od ponad dwóch tysięcy lat. Zwłaszcza że filozofować można, wylegując się w łóżku do południa, jak Kartezjusz Poznaj największych filozofów świata, którzy tak jak ty starali się znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

W tej książce znajdziemy myśl filozoficzne przedstawione według klucza hasłowego – płeć, władza, empiryzm, feminizm, spełnienie, cnota, prawda, wojna, oświecenie i do nich właśnie są filozoficzne opowieści.

Książka dla starszych dzieci 9+