Cześć! Witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym. Dzisiaj przychodzę do was z niezwykłą książką.

Jestem mamą czwórki moich ulubionych dzieci 🙂 Tak się składa, że na pokładzie mam dwie dziewczynki a dziewczynki mają swoje upodobania, wiem coś o tym 🙂
Księżniczki, wróżki, zwierzątka, kwiatki i inne słodkości – to wszystko co lubią małe dziewczynki.

Historia naturalna wróżek to książka która spodoba się małej i większej damie.
Niezwykła jest w swoim zamyśle, treści i wydaniu.

Autorką książki jest Emily A. Hawkins – brytyjska pisarka. Napisała ponad 40 książek dla dzieci, w Polsce ukazały się: „Atlas przygód zwierząt, „Atlas oceanicznych przygód”, „Atlas przygód dinozaurów”. Ilustracje stworzyła Jessica Roux – amerykańska ilustratorka, miłośniczka roślin i zwierząt – trzeba przyznać, że w tej książce wspaniale pokazała swój kunszt. Na język polski książkę przetłumaczyła Emilia Kiereś, której dwie książki polecałam wam w końcówce tamtego roku, córka Małgorzaty Musierowicz.

„Historia naturalna wróżek”, wzorowana na dawnych atlasach historii naturalnej, łączy fikcyjną fabułę i bohaterów z rzetelnymi faktami przyrodniczymi, konsultowanymi przez eksperta.

Fabuła książki opowiada, że to sekretna księga cenionej botaniczki prof. Elsie Arbour, która przez całe życie zajmowała się tropieniem i badaniem wróżek. Owocem jej pracy jest ten oto zachwycający album, który badaczka przekazała swojej siostrzenicy, aby i ona mogła poznać tajemne życie tych magicznych istot i zrozumieć, jaką rolę odgrywają w przyrodzie. Na stronach tej wyjątkowej księgi znajdują się skrupulatne notatki i szczegółowe rysunki gatunków wróżek z całego świata oraz informacje, gdzie mieszkają i jak żyją.

Chciałam zwrócić też wasza uwagę na stylizowane ilustracje oraz olśniewającą szatę graficzną i eleganckie wydanie w płóciennej oprawie ze złoconymi tłoczeniami.