Książkowe prezenty na Zajączka

Witam was w kolejnym książkowym wpisie.
Tym razem chciałam przedstawić Wam moje inspiracje na Książkowe prezenty na Zajączka.

Zwyczaj ten przywędrował do nas z Niemiec.
Szczególnie cieszy dzieci, choć nie tylko.
Wielkanocny zajączek w pierwszy dzień świąt obdarowuje drobnymi upominkami domowników.
Jakie pomysły na wielkanocne prezenty? Książki – dla mnie to zawsze prezentu numer 1 🙂

W tym wpisie chciałam przedstawić wam 4 książki, wartościowe jako pozycje wydawnicze a niedrogie, idealnych na drobny podarunek.

 

 

 

„Łatwo być miłym!” Francesca Pirrone

Nieduża formą książeczka za to z ogromnym przesłaniem!

Niewielka zawartość, kilka prostych słów, kilka wymownych ilustracji a tak wiele ma do przekazania. U nas stoi na honorowym miejscu, by można było rzucić okiem i przypomnieć sobie co jest ważne na co dzień.

Jak mama prawie czwórki dzieci w różnym wieku (łącznie z nastolatkiem na pokładzie) wiem jak czasem trudno utrzymać dobry poziom nastroju wśród domowników a przecież tak niewiele trzeba, wystarczy być miłym, bo przecież dobro do nas wraca wedle odwiecznego prawa siania i zbierania. Każdy to potrafi! Wystarczy chcieć i o tym pamiętać!

To książka dla wszystkich, dla dzieci w każdym wieku. Maluszki skupiają się na ilustracjach, wczesnoszkolniaki są zachwycone tym, że same mogą przeczytać szybko całą książkę, starszaki odnajdą tu tematy do refleksji.

Wydawnictwo Muchomor, data wydania 2021, 56 stron

 

 

 

 

 

„Julia przynosi skarpetki” Eva Eriksson i Lisa Moroni

Moja dwulatka jest książeczką zachwycona, choć z pewnością jej prawdziwe przesłanie zrozumie za pół roku czy za rok. Za to teraz w tej krótkiej książeczce odnajduje i nazywa postacie, zwierzęta, rzeczy i jest tym faktem zachwycona. Ciągle ma ochotę przeglądać prawdziwe strony, pokazywać i wygłaszać swoje dźwiękonaśladowcze nazwy w postaci sylab.

Książeczka idealnie sprawdzi się np dla 3-4 latków. Główna bohaterka Julia pokazuje takim czytelnikom wiele nowych dla nich sytuacji życiowych i emocji z nimi związanych. W tej książeczce szuka na prośbę babci skarpetek by założyć je na bose stopy. Ale wcześniej, zanim przyniesie właściwą rzecz sprawdza jak się chodzi w butach taty, w zimowej czapce czy z torebką mamy.

Wydawnictwo Wilga, data wydania 2021, 28 stron

 

 

 

 

„Żubr Pompik – Cenna gąsiennica” Tomasz Samojlik

Seria o rodzinie żubrów idealnie sprawdzi się dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych!

Mój siedmioletni syn jest teraz w wieku, kiedy chłonie wiedzę jak gąbka. Czasami po prostu nie mogę się na niego napatrzeć jak z otwartymi ustami i zaciekawieniem w oczach słucha opowieści z książek, historii ludzi, naszego tłumaczenia świata.

Chętnie czyta książki o tematyce przyrodniczej, ogląda atlasy i przewodniki.

Żubry bardzo przypadły mu do gustu. Bardzo polubił się z Żubrem Pompikiem, jego siostrą Polinką i ich przygodami w puszczy, w której codziennie odkrywają coś nowego, codziennie coś ich fascynuje, zastanawia.

Bohaterów i opowieści o nich tworzy Pan Tomasz Samojlik, który jest doktorem nauk biologicznych i sam z rodziną mieszka na skraju Puszczy.

Polecamy również inne przygody bohaterów w serii tych książek.

Wydawnictwo Media Rodzina, miękka okładka, data wydania 2020, 24 strony

 

 

 

 

„Rysowanie w stylu Minecraft. Ponad 80 rysunków krok po kroku” Yann Le Nénan

To książka dla trochę starszych dzieci, w wieku szkolnym. Książka aktywizująca dla wszystkich fanów świata Minecraft.

Nie raz już pisałam wam tutaj, że moje dzieciaki starszaki to wielcy fani tej kwadratowej gry.
Jakoś tak w drodze ustaleń wyszło, że dniem grania w gry komputerowe jest u nas sobota bo ten rodzaj rozrywki jest limitowany.
Cieszy mnie więc, że wobec tego nie są zamknięci na poszerzanie tematu zainteresowań na inne płaszczyzny: klocki, zabawy, rysowanie, snucie opowieści i planów i przede wszystkim książki.
Biblioteki i księgarnie ciągle przeszukujemy czy ukazało się coś nowego.
Ostatnio nabyta Nauka rysowania cieszy się niezwykłym powodzeniem dzieci więc polecamy!
To książka aktywizująca ale też rozwijające umiejętności plastyczne, rozwijająca, idealnie wpisująca się w naszą Edukację Domową i naukę przez zabawę.

Dzięki tej książce można nauczyć się, jak rysować minecraftowe kształty za pomocą specjalnej siatki i kreować świat gry zwykłymi kredkami! Znajduje się w niej ponad 80 przykładowych rysunków, które podzielono tematycznie. Postacie, zwierzęta, potwory i dekoracje… Cała gra komputerowa na papierze! Każdy rysunek rozrysowany na poszczególne etapy powstawania.

Wydawnictwo RM, data wydania 2020, 80 stron