kasza jaglana jak pozbyc sie goryczy

 

 

 

 

kasza jaglana jak pozbyc sie goryczy

 

 

 

 

Zapraszam Was też do artykułu Kasza – jej rodzaje i zastosowanie z którego możecie dowiedzieć się o właściwościach każdej z kasz i inspiracjach na jej podanie.

 

 

Kasza jaglana

Powstaje z łuskanego ziarna prosa

Jest bezglutenowa i ma działanie zasadotwórcze.

Jest źródłem  miedzi.

 

 

 

Jak pozbyć się charakterystycznej goryczki kaszy?

Wiele osób skarży się, na dziwny lekko gorzki smak kaszy – ja szczerze mówiąc mocno się już przyzwyczaiłam i ten posmak jest dla mnie niewyczuwalny, ale przedstawię Wam moje sposoby na eliminację gorzkawego smaku, który przeszkadza szczególnie osobom zaczynającym przygodę z jaglaną

  1. Jeśli masz możliwość kupuj kaszę od sprawdzonego sprzedawcy i oglądaj ją oraz wąchaj przed decyzją o kupnie. Kasza ta dość szybko łapie zapach stęchlizny to później wpływa negatywnie zarówno na jej smak jak i właściwości.

  2. Przed gotowaniem kaszę upraż na suchej patelni. By wyeliminować gorzkawy smak wystarczy wysypać ziarna na suchą patelnię i podgrzewać mieszając drewnianą łopatką aż zacznie ładnie pachnieć a ziarna staną się jaśniejsze. Uprażoną kaszę przesypujemy do garnka i gotujemy

  3. Drugim sposobem obok prażenia jest wstępne obgotowanie kaszy. Kasze wrzucamy do garnka, zalewamy wrzątkiem i gotujemy minutę – wylewamy kasze na sito, płuczemy pod bieżącą wodą po czym z powrotem wsypujemy do garnka i gotujemy. 

Zobacz wpis – Jak ugotować kaszę jaglaną.

 

kasza jaglana jak pozbyc sie goryczy