Mój syn jest ogromnym fanem programowania komputerowego.

Od dwóch lat chodzi na zajęcia z programowania i bardzo się w tym zakresie rozwinął a jego pasja w tym kierunku tylko się wzmocniła.
Umie już stworzyć proste gry komputerowe czy też animacje.
Od tego semestru uczy się nowego dla niego języka programowania tj Pythona.
Oczywiście pasjonuje się tym do tego stopnia, że same zajęcia mu nie wystarczą i bardzo chce jeszcze sam dodatkowo coś w tym temacie robić.
Zatem podążając za swoim dzieckiem i za jego zainteresowaniami postanowiłam sprawdzić ofertę wydawniczą.
Odkryłam, że Wydawnictwo Helion ma bogate propozycje jeśli chodzi o dział informatyczny czy to dla dzieci czy dla młodzieży czy dla dorosłych. Ja wybrałam trzy książki i audiobooka i chciałam wam je tu pokazać, bo syn zadowolony i poleca a wiem z waszych wiadomości, że chętnie inspirujecie się moimi odkryciami i sprawdzacie je sobie dla swoich dzieci.

Zatem jeśli interesują was komputerowe tematy to polecamy.

 

 

 

 

„Python na start! Programowanie dla nastolatków” Michał Wiszniewski

Od tej książki mój syn (jeszcze nie nastolatek) zaczął.
Chwali ją sobie, że napisana jest fajnym językiem, z humorem i dużo się z niej nauczył.
W tej książce znajdziemy omówienie wszystkich najważniejszych funkcji Pythona oraz przekonamy się jak to jest pracować w środowisku tego języka.
Jak używać zmiennych, instrukcji warunkowych, funkcji, typów danych.
W jakich sytuacjach wykorzystywać pętle i moduły, jak wykonywać operacje na plikach i obsługiwać wyjątki. Oraz oczywiście wiele innych.
Książka prowadzi czytelnika krok po kroku przez zagadnienia, serwuje ćwiczenia, które wykonując na komputerze uczymy się w praktyce i programujemy.

 

 

 

 

 

 

 

„Python w zadaniach. Programowanie dla młodzieży. Poziom podstawowy”
Urszula Wiejak, Adrian Wojciechowski

A tutaj mamy podręcznik dzięki któremu można opanować praktyczną stronę Pythona i stosować go w praktyce.

W tej książce wiedza została usystematyzowana w postaci konkretnych zadań do wykonania np można dzięki niej poznać typy danych i składnię języka, dowiedzieć się jak debugować programy, nauczyć się funkcji oferowanych przez biblioteki, no i opanować podstawy tworzenia graficznych interfejsów użytkownika.

To podręcznik przeznaczony dla młodzieży, ale doskonale sprawdzi się tez dla dorosłych, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z programowaniem.

 

 

 

 

 

 

 

„Python dla nastolatków. Projekty graficzne z Python Turtle” Krzysztof Łos

Autor tej książki wychodzi z założenia, które również stara się w tej książce urzeczywistniać, że podstaw programowania można się bardzo szybko nauczyć po prostu się bawiąc ot co i do tego we własny ulubiony sposób.
Ta książka ma być w tym przewodnikiem, bo według autora praca programisty, kodera czy developera jest ciekawa, fajna i daje dużo satysfakcji.

Książka uczy konfigurować środowisko pracy, zapoznaje z językiem Pythona, jego zmiennymi, funkcjami i klasami i najlepsze według autora – uczy jak operować algorytmami no a na końcu najlepsze – jak za pomocą kodu języka Python wygenerować niesamowite figury geometryczne.

 

 

 

 

 

 

„Hello World! Przygoda z programowaniem dla dzieci i absolutnie początkujących”
Warren Sande, Carter Sande

To podręcznik programowania dla absolutnie początkujących. Jeśli wasze dzieci dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem to bardzo polecamy.

W tym podręczniku znajdziesz informacje m.in. o tym:

jak przygotować się do pracy: zainstalować Pythona i napisać pierwsze linie kodu
czym są i do czego służą zmienne, typy danych, operatory
czym jest GUI i jak go napisać
jakie są rodzaje pętli, co to są funkcje i na czym polega obsługa zdarzeń
jak przygotować symulacje komputerowe.