Cześć kochani!

Witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Dzisiaj przychodzę do was z poleceniem niezwykłych książek.

Do świąt coraz bliżej, do Mikołajek też. Moim osobistym zdaniem książka to idealny prezent dla każdego. Dlatego jeśli już myślicie i szukacie ciekawych i pięknych podarunków dla waszych dzieci, koniecznie zwróćcie uwagę na te oto książki. Wśród nich pokazuję nową serię Wydawnictwa HarperKid – Wieczorynka czyli książki ze światełkami, oraz serię którą pewnie znacie już bardzo dobrze, bo pokazywałam ją tu wcześniej – Bajki Dźwiękowe.

 

 

 

„Dobranoc, owieczko. Akademia mądrego dziecka. Wieczorynka. Seria ze światełkami”
Ilustracje Michael Buxton, Wydawnictwo HarperKids

Wieczorynka to nowa seria wydawnicza w skład której wchodzą cztery książeczki z różnymi światełkami: Leniwiec, Jednorożec, Owieczka, Lisek. W każdej książeczce czeka nas inna historia i inne lampeczki.

Myślę, że to bardzo atrakcyjna seria dla dzieci, nowa i dość niespotykana jeszcze. Te lampeczki niesamowicie zwracają uwagę dzieci, dzięki czemu maluszki bardzo chętnie sięgają po „czytu czytu” czy to po prostu by się pobawić czy też by poczytać z rodzicem.

Książeczka Dobranoc owieczko opowiada o małej owieczce, która odwiedza wszystkie zwierzątka na farmie, by każdemu życzyć dobrej nocy przed spaniem. Owieczka mówi dobranoc konikom śpiącym na sianku, krówkom leżącym przy płocie, kurkom w kurniku oraz pieskom śpiącym w budzie by w końcu wrócić i zasnąć wtulona w mamę.

 

 

 

 

 

 

„Dobranoc, lisku. Akademia mądrego dziecka.  Wieczorynka. Seria ze światełkami”

Ilustracje Michael Buxton, Wydawnictwo HarperKids

Seria tych książeczek jest twardostronicowa, a strony z dobrej jakości tektury, pięknie wydane z ładnymi ilustracjami i zaokrąglonymi rogami z pewnością długo posłużą niejednemu maluszkowi w rodzinie.

Lamki mają na tylnej okładce wyłącznik, dzięki czemu zapalają się tylko wtedy kiedy tego chcemy i z pewnością też długo posłużą.

Książeczka Dobranoc lisku opowiada o małym lisku, który szuka swojego domu by móc położyć się spać. Gwiazdy i księżyc oświetlają mu drogę. Lisek idąc do domku spotyka różne zwierzątka leśne, które już smacznie śpią. Mały zajączek śpi wtulony w mamę, niedźwiadek, jelonek też śpią słodko pod świecącymi gwiazdami. W końcu lisek słyszy nawoływanie taty i trafia do domku.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Mały smok i emocji tłok. Bajka dźwiękowa” Delphine Durand
Tłumaczenie Emilia Kiereś, Wydawnictwo HarperKids

Ta seria bajek dźwiękowych jest niesamowita i moje dzieci je uwielbiają. W sumie wydaje mi się, że tej serii wydane zostało już siedem książek, my na razie w naszej kolekcji mamy pięć: Kot w butach, Trzy świnki, Czerwony kapturek, Księga dżungli oraz teraz najnowsza właśnie ta o Małym smoku.
Moja trzylatka i roczniaczek zresztą też uwielbiają kiedy czytamy im te książeczki a one wciskają oznaczenie z głośniczkiem i robią podkład muzyczny do opowieści, dzięki muzyczce która się rozlega.

Ta książka to zabawna przypowiastka o małym smoku, którego roznoszą emocje. A ponieważ bardzo intensywnie je przeżywa, rezultaty smoczej złości czy radości mogą być czasem bardzo kłopotliwe… Okazuje się jednak, że nawet dorosły smok tego doświadcza… I trzeba tylko znaleźć sposób, aby nagromadzone emocje uwolnić w zdrowy i… bezpieczny sposób.
Taki wydźwięk treści nie byłby możliwy bez sugestywnej muzyki i oryginalnych odgłosów towarzyszących opowiadanej historii. Poczytaj i posłuchaj, jak mały smok potrafi śmiać się, płakać i hmm… „bawić” z przyjaciółmi na letnim przyjęciu…
Książki są bardzo proste w obsłudze, wystarczy przesunąć włącznik znajdujący się na tyle książki do pozycji ON, by dziecko mogło się cieszyć odgłosami towarzyszącymi bajce.