Cześć!

Mam dziś dla was kolejny wpis książkowy.

Mamy wspaniałe, gorące, letnie wakacje. Dla nas to właśnie środek wakacji. Jesteśmy w systemie Edukacji Domowej i w tym roku udało nam się zakończyć edukacje i zdać wszystkie egzaminy z końce kwietnia. Od maja więc u nas wakacje – bite cztery miesiące 🙂 Co za tym idzie dwa miesiące już za nami i dwa przed nami, choć może nawet i więcej bo we wrześniu planujemy urlop.

Chciałam dziś polecić wam cztery fajne, aktywizujące książki dla młodszych dzieci. W sam raz by zająć im czas. Wakacje to przecież dni, w których po pięćset razy dziennie słyszymy od dzieci „Mamo ja się nudzę!” 😉

 

 

„Kot-o-ciaki. Koloruj i naklejaj”  Wydawnictwo HarperKids

Ilustrator: CTC Media

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat. Ogromną frajdę sprawi małym kociarzom. Moje dzieciaki to wielcy fani kotów, dlatego wiedziałam, że ta pozycja okaże się hitem. Szczególnie moja młodsza córeczka uwielbia „miały” i ta kolorowanka sprawiła, że miała zajęcie przez kilka dni spędzając nad nią dłuższy czas.

W książce znajdziemy bardzo proste kolorowanki z naklejkami, które mogą posłużyć jako kolorystyczna ściągawka dla małego artysty! Naklejkę przedstawiającą wybraną postać wystarczy przykleić na stronie z obrazkiem do pokolorowania, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny mieć poszczególne elementy ilustracji. Kolorowanie według wzoru pozwala wyćwiczyć spostrzegawczość małego dziecka i jego zdolności manualne, a przy okazji daje ogromną satysfakcję – pokolorowana postać wygląda tak jak w ulubionej kreskówce!

 

 

 

 

„Bing. Zabawy i zadania z naklejkami”  Beata Żmichowska
Ilustrator: Acamar Films, Wydawnictwo HarperKids

Bing to bohater popularnego serialu dla dzieci, u nas jednak zupełnie nie znanego 🙂 Starsze dzieci nie oglądały go (nie wiem czy kiedyś był czy to nowość) a teraz już mają swoich ulubieńców. Najmłodsza jeszcze nie jest kinomaniakiem. Jednak gdy zobaczyła książeczkę, żywo się nią zainteresowała – być może za sprawą kolorowych naklejek, tak że postanowiliśmy wejść w jej posiadanie.

W książce znajdziemy zabawy i zadania z naklejkami, które zostały opracowane tak, aby każde dziecko, niezależnie od indywidualnych zdolności i talentów, mogło znaleźć coś dla siebie. Samodzielne rozwiązywanie bardzo prostych zadań sprawi maluchom frajdę i przyniesie satysfakcję. W książce znajdziemy wyszukiwanki, labirynty, zadania kształtujące spostrzegawczość, sprawność ręki piszącej, proste zadania logiczne i zorientowane na rozwijanie twórczych zdolności malucha. Część dołączonych do książki naklejek przyda się podczas rozwiązywania zadań, a część można wykorzystać jako ozdobę i przykleić w dowolnym miejscu.

 

 

 

 

„Przygody Misia Paddingtona. Moje pierwsze zadania do wyklejania”
Ilustrator: StudioCanal, Wydawnictwo HarperKids

To książka przeznaczona dla dzieci w wieku 3-7 lat – od maluszków, przez przedszkolaki, do dzieci w edukacji wczesnoszkolnej.

Jeśli wasze dzieciaki lubią misie, z pewnością ta książka będzie im się podobać.

Myślę, że wielu dzieciakom i dorosłym też ta książka przypadnie do gustu. Każde z dzieci ma swojego ulubionego misia czy ulubioną maskotkę.
Miś Paddington to jeden z najsympatyczniejszych bohaterów bajek dla dzieci!
My znaliśmy go już wcześniej z książek, dlatego chętnie sięgnęliśmy również po tą właśnie.
Przygody tego uroczego niedźwiadka zawsze dobrze się kończą, a ich niespieszne tempo, ciepły humor i pozytywne przesłanie sprawiają, że Paddington to odpowiedni towarzysz nawet dla bardzo młodych i wrażliwych odbiorców.

 

 

 

 

 

 

 

„Przygody Misia Paddingtona. Moje pierwsze zadania do wyklejania”
Ilustrator: StudioCanal, Wydawnictwo HarperKids

Zadania do wyklejania to nowa, fantastyczna seria pełna prostych łamigłówek i kolorowych naklejek! Z wykonaniem zadań poradzą sobie nawet młodsze dzieci, a towarzystwo misia Paddingtona i jego przyjaciół sprawi, że zabawa będzie jeszcze lepsza.

Łamigłówki, do których rozwiązania można wykorzystać naklejki, zostały opracowane z myślą o maluchach obdarzonych różnymi talentami i znajdujących się na różnych etapach rozwoju. Są tu zarówno prościutkie zadania, których szybkie rozwiązanie przyniesie dziecku frajdę, satysfakcję i poczucie sukcesu, jak i nieco trudniejsze aktywności, w których wykonaniu mogą pomóc rodzice.

Łamigłówki pozwalają kształtować sprawność manualną, zdolność logicznego myślenia i koncentrację dziecka – wszystkie te umiejętności przydadzą się maluchowi na pierwszym etapie edukacji.