3 lekkie i przyjemne książki

3 lekkie i przyjemne książki

Na wakacyjne okazje, kiedy mamy trochę wolnego czasu polecam wam książkę!
Dzisiaj mam cztery lekkie i przyjemne pozycje książkowe dla dorosłych czytelników. Jeśli szukacie inspiracji na lektury dla dzieci zapraszam do innych wpisów z mojego działu Książki.

 

 

 

„Kres czasów” Marzena Rogalska

Muszę przyznać, że bardzo pozytywnie zaskoczyłam się tą książką.
Spodziewałam się raczej takiej powierzchownej, mało głębokiej ale relaksującej powieści.
Tymczasem książka bardzo mnie wciągnęła, była ciekawa, dość bogata i zajmująca.
Bardzo dobrze się ją czytało – momentami tylko była tak słodka, że aż zęby bolały z powodu licznych happyendów.

To druga z trylogii książek Rogalskiej.

Polska, Kraków, lata międzywojenne, rodzina z wyższych sfer.
Dorastająca Karolina Linde zwana w domu Karlą, ulubiona jedynaczka ojca lekarza, ma wszystko: siedemnaście lat, młodość, urodę, wykształcenie, wszelkie wygody i pieniądze rodziców. Właśnie zdała przyśpieszoną maturę, zakochała się, wyjeżdża na rok do przyjaciółki do Anglii by pozwiedzać i pożyć, zanim zacznie upragnione studia.
Tymczasem dobiegające ze świata wieści nie wróżą niczego dobrego, ale nikt z bliskich, prócz ojca, nie chce wierzyć z nieuchronność nadciągającej wojny…

Klimat książki naprawdę świetny, choć ta idylliczna sielanka momentami nuży. Mimo wszystko czekam na trzeci tom.

Wydawnictwo Znak, data wydania 2021, 414 stron

 

 

 

 

 

„Suzanna. Siostry Calhoun” Nora Roberts

Lekka i przyjemna powieść na wakacje, autorki piszącej klasyczne opowieści literatury kobiecej. Jest miłość i romans, jest zdrada, są nieszczęśliwi zakochani, wspaniała rezydencja, toksyczne małżeństwo i takie tam obowiązkowe elementy tego typu opowieści.

Akcja dzieje się na dwóch płaszczyznach czasowych.
Współcześnie – gdzie dwójka bohaterów po przejściach broni się przed rodzącym się uczuciem. Ona – Suzanna po upokarzającym małżeństwie z toksycznym facetem i koszmarze rozwodu, odbudowuje poczucie własnej wartości – wraca do rodzinnego domu i zakłada własną firmę ogrodniczą. I on – Holt – po tragicznym wypadku odchodzi z policji, marzy o świętym spokoju, wraca do rodzinnych stron by na nowo układać sobie życie w domku odziedziczonym po dziadku.
W tle historia miłosna sprzed ponad 50 lat – jego dziadek i jej babcia i ich walka o swoją miłość, którą przegrali.

Wydawnictwo Harper Collins, data wydania 2021, okładka miękka, 266\

 

 

 

 

 

„Spells trouble. Wiedźmi czar” seria Siostry z Salem P.C. Cast & Kristin Cast

Lekka powieść z rodzaju literatury fantasy. Jeśli jesteście fanami tego gatunku to rzućcie na nią okiem. Książka momentami się dłuży, momentami jest przewidywalna i mało dynamiczna, niemniej jednak sprawdza się jako tzw „odmóżdżacz”.

Jedna z autorek P.C. Cast jest autorką bestsellerów, wśród których najbardziej znany jest „Dom nocy” wydany w 40 krajach nakład przekraczający 20 milionów egzemplarzy. Jest też laureatką wielu nagród literackich.

Główne bohaterki to Hunter i Mercy – szesnastoletnie bliźniaczki obdarzone niezwykłą mocą. Są wiedźmami, ale też zwykłymi nastolatkami. Chodzą do liceum, randkują, zakochują się.
Pewnego dnia jednak w ich spokojnym dotąd miasteczku zaczynają się dziać dziwne i straszne rzeczy. Bliźniaczki postanawiają uruchomić swe moce.

Wydawnictwo Jaguar, data wydania 2021, miękka okładka, 350 stron