polecane książki dla dzieci

 

 

 

 

Kolejny miesiąc za nami, miesiąc jeszcze wakacyjny, w co może trochę trudno uwierzyć z perspektywy zabieganych pierwszych tygodni września, kiedy to ustalamy plany, grafiki, szkołę, zajęcia dodatkowe, skrzypce, balety, przedszkola i fitnessy czyli układamy od nowa rodzinne życie.

W sierpniu przeczytaliśmy naprawdę sporo, bo to też i czas naszego urlopu był, ale tutaj zaprezentujemy wam nasze dziecięce perełki, które skradły serca domowników i do których chętnie powracamy, wertujemy, kartkujemy, które zostaną na dłużej w naszej biblioteczce.

 

A jakie tytuły pokochały wasze dzieci w ostatnim miesiącu? Podzielcie się nimi proszę, bo szukam inspiracji na nowe czytadełka.

 

 

 

 

 

Zuzia świętuje urodziny” Julia Boehme i Herdis Albrecht

W kolejnych odcinkach wpisów z książkami dla dzieci w roli głównej, prawie za każdym razem pokazywaliśmy jakieś książeczki o Zuzi z serii Mądra Mysz wydawnictwa Media Rodzina, które moja córeczka uwielbia i namiętnie kolekcjonuje (cena też sprzyja tutaj i daje zielone światło w powiększaniu zbioru bo każda sztuka to koszt ok 7zł).

I oto Zuzia przedszkolak ze starej serii wyrasta na Zuzię uczennicę, mała książeczka z obrazkami i tekstem zamienia się w troszkę już grubszą z prawie samym tekstem.

Moja Córeczka jest zachwycona tą książką i pomimo długiego tekstu raz po raz czyta ją sama, czyta ją innym, czyta braciszkowi, opowiada.

Myślę, że autorzy trafili tutaj niesamowicie by bohaterka przedszkolaków rosła wraz z nimi, by seria miała swoją ciągłość.

Polecamy! Już nie możemy doczekać się kolejnej części dla starszych, choć te dla maluchów nadal będziemy zbierać jak zapowiada me dziecko (swoją droga jestem taka dumna, że zaszczepiłam jej swoją miłość do książek i tak niesamowicie miło patrzy mi się na jej ekscytację i oczekiwanie kolejnych części 🙂

 

 

Wydawnictwo Media Rodzina

twarda okładka

92 strony

data wydania 2015

 

Zuzia świętuje urodziny

 

 

 

Książki dla dzieci polecane w sierpniu

 

 

Zuzia i przyjęcie

 

 

 

 

 

 

Pippi się wyprowadza i inne komiksy” Astrid Lindgren i Ingrid Vang Nyman

Śpieszymy do was z niesamowicie radosną nowiną !

Już jest nowe, superowe wydanie psotnicy i ulubienicy wszystkich dzieciaków – Pippi Pończoszanki.

To nie byle jakie wydanie – to komiks!

Kilka zabawnych historii dziarskiej bohaterki przedstawionych w formie rysunkowej – z pewnością przyciągnie uwagę dzieciaków i sprawi, że chętnie sięgną po książkę, pooglądają a przy okazji może i parę wyrazów złożą w całość?

Jak dla mnie to rewelacyjna pozycja dla dzieciaków, które rozpoczynają przygodę z czytaniem albo jako pomysł na prezent dla dzieci w każdym wieku.

Czy wasze dzieci znają komiksy? Może to jest właśnie ta chwila by przybliżyć im ten gatunek literacki. Polecamy !

 

 

Wydawnictwo Zakamarki

data wydania 2015r

twarda okładka

 

Pippi się wprowadza i inne komiksy

 

 

pippi

 

pippi

 

 

 

 

 

 

Na ostatni guzik – Rok z księdzem Janem Twardowskim” – opracowanie Aleksandry Iwanowskiej

Jestem wielbicielką twórczości księdza Jana Twardowskiego, co pisałam już przy okazji innej recenzowanej tu jego książeczki dla dzieci.

Dlatego kiedy zobaczyłam nowe, świetne, całoroczne wydanie jego dzieł dla dzieci, postanowiłam koniecznie je zamówić do biblioteczki mojej córeczki.

Polecam Wam serdecznie tą pozycję.

Nie jest to książka do czytania naraz.

Jest to książka do kartkowania, podczytywania, gadania, oglądania, czytania wyjątkami.

Jest to książka na cały rok zabawy.

Podzielona jest na miesiące i w każdym takim rozdziale czasowym znajdziemy słowo księdza poety, wierszyk, opowiadanko, przemyślenia, anegdotę czy żart na dany kalendarzowy czas. Znajdziemy myśli o Panu Bogu, aniołach, cudach tych niepojętych i tych zwykłych otaczających nas jak ptasie gniazda, kolory kwiatów, lot pszczoły. Będzie o szkole, urwisach, ziołach, balach przebierańców, motylach i szopce. Będzie o codzienności i wieczności. Polecamy !

 

 

Wydawnictwo Święty Wojciech

twarda okładka

214 stron

data wydania 2015

 

 

Na ostatni guzik – Rok z księdzem Janem Twardowskim

 

 

ksiądz Twardowski

 

 

ksiądz Twardowski

 

 

 

 

 

Wielka księga Basia” Zofia Stanecka i Marianna Oklejak

Basia to wielka bohaterka w naszym domu a opowieści o niej o jej życiu, jej rodzinie, jej zachowaniach i pomysłach są bardzo chętnie czytane i bardzo często komentowane przez naszą rodzinkę.

Moja córeczka lubi ubierać się w paski jak Basia, ma tez młodszego brata jak Basia, ma swojego misia z którym się nie rozstaje jak główna bohaterka – podobieństw jest tu jeszcze wiele, jak choćby marzenie o zastaniu baletnicą, uwielbienie słodyczy w szczególności żelek no i wiek, również podobny.

Dlatego też Wielka Księga będąca zbiorem bardzo mądrych i życiowych opowiadań o kilkuletniej Basi to była wielka prośba mojej córeczki na prezent imieninowy dla niej – to chyba wystarczająca recenzja 🙂

Polecamy wam serdecznie wszystkie przygody Basi jeśli jeszcze jej nie znacie, a jeśli ja znacie to tym bardziej 🙂

 

 

Wydawnictwo Egmont

usztywniana okładka

data wydania 2013

150 stron

 

 

basia

 

 

 

wielka ksiega Basia

 

 

 

wielka ksiega Basia

 

 

 

 

Chichopotam” Agnieszka Frączyk – książka z płytą

Jeśli lubicie czytać a wasze dzieci słuchać wierszyki to bardzo polecamy Wam tą książkę.

Ja osobiście ( i moje dziecko też) bardzo lubimy talent Pani Agnieszki Frączyk i to nie pierwsza jej książka z poezją dla dzieci jaką mamy na stanie.

Wierszyki są wesołe, radosne, napisane prostym, zrozumiałym językiem, nieudziwnione a jednak zabawne, sensowne, często z przesłaniem.

Książeczka ładnie wydana, w twardej okładce, ze świetnymi ilustracjami Iwony Całej.

 

Wydawnictwo Bis

twarda okładka

data wydania 2010

prawie 100 stron

 

 

 

 

 

 

 

Księżniczka Balbinka i kotek Filutek” Rozenn Follio-Vrel

Księżniczki, kotki, zwierzaczki – to wszystko uwielbiają małe dziewczynki. Ma być słodko, dziewczęco, ładnie, ma być jak w bajce, ale w bajce z przygodami, mają być sukienki, słodycze, zabawki i zwierzątka. To wszystko znajdziemy właśnie w tej opowieści o niezwykłej księżniczce o imieniu Balbinka, która jest odważna i bardzo radosna a do tego kocha zwierzęta.

Dlatego kiedy pewnego dnia znajduje małego kotka, postanawia go oswoić i przygarnąć.

Jednak tutaj już nie idzie wszystko jak w zwyczajowych, idealnych bajkach.

Kotek okazuje się urwisem trudnym do poskromienia, zwłaszcza, że odkrywa w sobie potencjał do popisów w wielkim pałacu. Balbince trudno ukryć jego figle i ślady po nich przed domownikami zamku. Co powiedzą jej rodzice i jak się skończy ta przygoda? Polecamy wszystkim małym księżniczkom..

 

Wydawnictwo Siedmioróg

miękka okładka

data wydania 2013

 

balbinka

 

balbinka

 

balbinka

 

 

 

 

 

Ważne zadanie” Justyna Wacławik

Bardzo polecamy tą książeczkę ! To jedna z pozycji serii „Budowanie charakterów” wydawnictwa Vacatio.

Książeczka to opowieść, w której bohaterami są postacie zwierząt a akcja toczy się w królestwie, w którym głową państwa jest lew. Zwierzęta przygotowują się na zimę i każdy osobnik w państwie ma ściśle przydzieloną rolę jaką musi odegrać by w czasie zimy nie zabrakło jemu oraz innym pożywienia. Wszyscy znając powagę sytuacji zabierają się do pracy – wszyscy oprócz lisa, który zaczyna kombinować…

Opowieść z przesłaniem, do której znajdziemy na dwóch ostatnich kartach książki dobrze przemyślane pytania do tekstu, tak by porozmawiać z dzieckiem, jak ono odebrało historię i poprowadzić myśli malucha w taki sposób by pomóc mu w budowaniu własnych, zdrowych przekonań.

 

Wydawnictwo Vacatio

twarda okładka

data wydania 2008

48 stron

 

wazne zadanie

 

 

wazne zadanie

 

 wazne zadanie

 

 

 

 

 

polecane książki dla dzieci