Dzień Niedźwiedzia i misiowe kolorowanki

Czy wiecie, że według Kalendarza Świąt Nietypowych, 2 lutego przypada Dzień Niedźwiedzia?

Lubię sobie dla zabawy spoglądać w ten kalendarz, niektóre święta są fajne, inne dziwne lub zabawne. Niektóre dają do myślenia, niektóre poprawiają humor.

Dzień Niedźwiedzia, w sumie dość zabawne, ale kalendarz ten podaje, że święto to

To prawdopodobnie jedna z najstarszych pozycji w kalendarzu świąt nietypowych. Dla naszych przodków niedźwiedź był zwierzęciem magicznym, panem czasu, stąd mieszkańcy Europy 2 lutego uważnie obserwowali, czy wyjdzie on z nory zwiastując nadejście wiosny.

 

I tak z tym świętem skojarzyły mi się książeczki, które teraz moja córeczka młodsza namiętnie zapełnia swoimi bazgrołkami yyyy… znaczy artystycznymi formami 🙂
Pomyślałam, że pokażę wam je tutaj razem z innymi z tej serii – bo mamy aż trzy z niedźwiadkami.
Właśnie ukazało się nakładem wydawnictwa HarperKids kilka kolorowanek z serii „Koloruj i naklejaj” w tym kolorowanki wodne „Wodne kolorowanie” z misiem Paddingtonem w roli głównej.
Dla każdego coś miłego – wszelkie ulubione formy ekspresji artystycznej tutaj mile widziane. Książeczki możemy potraktować kredkami, flamastrami, pisakami, możemy też zrobić z nich wyklejanki czy wydzieranki. Ogranicza nas tu tylko wyobraźnia. Skorzystajmy ze swojej kreatywności i podpowiedzmy dziecku pomysł na zabawę z książeczkami a w rezultacie uzyskamy dla niego absorbujące zajęcie a dla siebie cenny czas na ogarnięcie życia 🙂
Książeczki pomogą poćwiczyć dzieciom motorykę małą, sprawność ręki oraz percepcję wzrokową.

 

KOLORUJ I NAKLEJAJ
Seria prostych kolorowanek z prostokątnymi naklejkami, które mogą posłużyć jako kolorystyczna ściągawka dla małego artysty! Naklejkę przedstawiającą wybraną postać wystarczy przykleić na stronie z obrazkiem do pokolorowania, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny mieć poszczególne elementy ilustracji. Kolorowanie według wzoru pozwala wyćwiczyć spostrzegawczość małego dziecka i jego zdolności manualne, a przy okazji daje ogromną satysfakcję – pokolorowana postać wygląda tak jak w ulubionej kreskówce!

 

Najnowsze tytuły, które ukazały się w tej serii to:

  • Masza i Niedźwiedź
  • Przygody Misia Paddingtona
  • Muminki
  • Cocomelon

 

 

 

 

 

 

 

 

WODNE KOLOROWANIE
Dzięki specjalnej technologii druku, gdy papier zostanie zwilżony, na pokrytych czarnymi kropkami polach pojawią się kolory! Malowanie czystą wodą pomoże dzieciom nauczyć się operować pędzelkiem, zanim w ruch pójdą klasyczne farby.

 

Najnowsze tytuły, które ukazały się w tej serii to:

  • Przygody Misia Paddingtona