Cześć!
Witam Was w kolejnym książkowym wpisie.
Dzisiaj mam wam do polecenia Książki dla dzieci ze zwierzątkami.

Każdy z nas ma zapewne w pamięci takie książki ze swojego dzieciństwa: „Przygody Filonka bezogonka”, „Puc, Bursztyn i goście”, „Doktor Dolitte i jego zwierzęta”, „Biały kieł”.

Dzieci szczególnie mam wrażenie mają upodobanie do takich książek. Jeśli i wasze chętnie sięgają po przygody takich bohaterów, bardzo polecam poniższe pozycje literackie.

 

 

„Mała Asia w wielkiej puszczy” Ewa Nowak, ilustracje Anna Łazowska

Książka z serii wydawnictwa HarperKids „Pomóż mi przetrwać” Akademii Mądrego Dziecka. Wspaniała, moim zdaniem bardzo wartościowa seria która powstała specjalnie z myślą o czytelnikach zainteresowanych przyrodą, ekologią, dobrostanem naszej planety. Do tej pory ukazały się w niej książki o trzmielu „Reginka szuka domu”, o pingwinach „Elwirka na śnieżnej pustyni”, o jeżach „Porwanie jeża Eliasza”, o fokach „Miron w pułapce”. Seria została wyróżniona nagrodą Świat Przyjazny Dziecku.

Książka o której tu wam opowiadam to opowiadanie pani Ewy Nowak o żubrach.
Myślę, że to wspaniała historia o ssakach chronionych, które cudem uratowano przed wymarciem.

W żubrzym stadzie żubrzyca rodzi małe, które dostaje imię Asia. Małe żubrządko urodziło się znacznie później niż inne oseski w stadzie a w świecie przyrody od razu przez traci, ma do nadgonienia spory czas i umiejętności do przetrwania najtrudniejszej pory w roku. Czy jej się to uda? Czy nadąży za resztą stada?

Wydawnictwo HarperKids, twarda okładka, data wydania 2021, 32 strony

 

 

„Złamane skrzydło Adrianka” Ewa Nowak, ilustracje Anna Łazowska

Książka z serii wydawnictwa HarperKids „Pomóż mi przetrwać” Akademii Mądrego Dziecka nagrodzonej w XIX Edycji Konkursu Świat Przyjazny dziecku.
Bardzo ładnie wydana, kolorowa, w twardej oprawie, podoba się dzieciom. Duża czcionka, prosty język, świetne przesłanie – to sprawia, że po pozycję chętnie sięgną i samodzielnie przeczytają dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Mój drugoklasista przeczytał ją za jednym podejściem, bardzo mu się podobała. Jest fanem książek o przyrodzie i ekologii a o tym właśnie ta seria traktuje.

Najmłodszy z całego rodzeństwa, bocianek Adrianek ma pecha. A to oplącze się sznurkiem, a to wypadnie z gniazda i złamie skrzydło. Z opresji zawsze ratuje go zawsze dzielna mała Ewunia, mieszkająca w domu nieopodal gniazda. Czy Adriankowi uda się pokonać przeciwności losu i wyrosnąć na dorodnego bociana? Co my możemy zrobić dla tych pięknych ptaków?

Książka zawiera opowiadanie, którego bohaterem jest zwierzątko, planszę edukacyjną oraz sprawdzian wiedzy.

Wydawnictwo HarperKids, twarda okładka, data wydania 2021, 32 strony

 

 

 

„Bing. Wielka rzecz!” Wydawnictwo HarperKids

Bing to królik – bohater popularnego serialu dla dzieci, u nas jednak zupełnie nie znanego 🙂 Starsze dzieci nie oglądały go (nie wiem czy kiedyś był czy to nowość) a teraz już mają swoich ulubieńców. Najmłodsza jeszcze nie jest kinomaniakiem. Jednak gdy zobaczyła książeczkę, żywo się nią zainteresowała – kontrastowe obrazki bardzo się jej podobały.

W książce pełno zwierzątek! – Króliczek Bing odwiedza kotkę Miecie i jej kociaki, zjeżdża na zjeżdżalni z misiem Pando, karmi kaczki itd. Książka ta, to fajna propozycja dla najmłodszych: są tu kartonowe, wytrzymałe strony z kolorowymi ilustracjami, dzięki czemu wytrzymają wszystkie dziecięce eksperymenty, a zaokrąglone kształty są bezpieczne nawet dla bardzo małych czytelników.

 

 

 

 

„Spirit Mustang z Dzikiej Doliny. Opowieść filmowa” Autor: Claudia Guadalupe Martinez

U nas w domu moja córka kocha konie. Są one jej pasją od dłuższego czasu. Czyta wiele w tym temacie, ogląda, w tym roku również chodziła na jazdy konne, bo w końcu udało nam się wygospodarować czas na takie zajęcia, dzięki temu że przeszliśmy na system Edukacji Domowej.

Jeśli wasze dzieciaki lubią konie, z pewnością ta książka będzie im się podobać. Jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, z bogatymi ilustracjami.

Powieść oparta na motywach nowego filmu pełnometrażowego wprowadza czytelnika do świata bohaterów znanych z serialu Spirit Riding Free (Mustang. Duch wolności). Przeczytamy o tym, jak wyglądało pierwsze spotkanie Lucy i jej wiernego mustanga i co sprawiło, że Lucky przenosi się z rezydencji Prescotów do rodzinnego miasteczka Miradero. Choć Lucky ma talent do wpadania w kłopoty, zawsze może liczyć na pomoc przyjaciółek: Pru i Abigail, które wyciągną pomocną dłoń i nauczą, jak postępować z końmi i jak przetrwać na Dzikim Zachodzie!
Trzymająca w napięciu powieść o początkach życia Lucky w niezwykłym miasteczku i wielkiej przyjaźni to propozycja nie tylko dla fanek i fanów serialu.

Wydawnictwo Harper Kids, data wydania 2021, miękka okładka

 

 

 


„Dogman. Zbrodnia Ikara” Dav Pilkey, Wydawnictwo Jaguar

Przekład z języka angielskiego: Stanisław Kroszczyński

To już 9 tom tej bestsellerowej serii, którą uwielbiają moje starszaki. Bardzo na niego czekały. Kiedy im go dałam czytali wspólnie bo każde z nich chciało od razu, a potem już osobno jeszcze po kilka razy 🙂
Skąd fenomen tego komiksu? Przede wszystkim niebanalne postacie, zabawne dialogi z sugestywnymi obrazkami, niewielką ilością tekstu dużą czcionką.

Tym razem Dogman naprawdę narozrabiał! Burmistrz ma dość jego wybryków. Dogman oddaje odznakę i zabiera swoje rzeczy i chociaż właśnie zostaje bez pracy, nie traci jeszcze nadziei.
Czy z pomocą przyjaciół Dogmanowi uda się wykopać z dołka i wrócić do policji?
Dziewiąta część niezwykle popularnej serii Dava Pilkeya trafia do czytelników w każdym wieku, po raz kolejny ucząc empatii, życzliwości i wytrwałości.

 

 

 

„To ja Pusheen” Belton Claire Wydawnictwo Znak

Książka dla wszystkich kociarzy i tych małych i tych dużych 🙂 I u nas jest właśnie tak wertowana – młodsze towarzystwo ciągle pokazuje sobie „totki” a starsze dobrze się przy nie bawi.

To książka w której królują obrazki a na nich ona popularna z internetu koteczka o imieniu Pusheen.

Co trzeba wiedzieć o Pusheen?

Urodziny: 18 lutego

Płeć: żeńska

Gdzie mieszka: w domku, na kanapie, pod nogami

Hobby: blogowanie, spanie

Najlepsza cecha wyglądu: paluszki jak fasolki

Ulubione jedzenie: każde