ciasto_francuskie_na_slodko

 

 

 

 

 

 

 

Ciasto francuskie to temat rzeka i niesamowity materiał na wiele wiele kulinarnych pyszności.

Ciasto francuskie ma niesamowity potencjał!

Ciasto francuskie przygotowywane od podstaw to zaledwie kilka składników, ale dużo czasu i dużo pracy – wałkowanie, składanie, przekładanie masłem, chłodzenie, czekanie, wałkowanie – to też niesamowita satysfakcja po zrobieniu go.

Ciasto francuskie kupne / gotowe to niesamowicie przydatny i wygodny produkt, genialnie sprawdzający się kiedy wpadną niezapowiedziani goście albo dopada nas mały głód na coś słodkiego.

Ciasto francuskie na słodko, na deser to całe morze smacznych możliwości.

Jest tylko jeden warunek – by ciasto pięknie nam wyrosło podczas pieczenia i takie zostało trzeba mocno przestrzegać kilku zasad o czym piszę w wykonaniu mojego bajecznie prostego i pysznego deseru.

 

 

 

A wy jak odpowiecie na pytanie: CIASTO FRANCUSKIE NA SŁODKO NAJBARDZIEJ LUBIĘ Z …

 

 

 

 

 

Składniki:

1 opakowanie ciasta francuskiego

1 jajko

cukier kokosowy lub trzcinowy

cynamon

 

Wykonanie:

  1. Kiedy bierzemy się za ciasto francuskie musimy mieć już w głowie plan działania, ponieważ po wyjęciu ciasta z lodówki musimy jak najszybciej włożyć je do piekarnika by odnieść sukces.

  2. Po drugie tuż przed wyjęciem ciasta z lodówce rozgrzewamy piekarnik do 200st – ciasto musi znaleźć się w gorącym piekarniku by finalnie pięknie wyrosnąć i nie opaść.

  3. Zimne ciasto francuskie rozwijamy na papierze do pieczenia i przy pomocy foremki do wycinania lub radełka wycinamy ciastka. Ciastka od razu za pomocą pędzelka smarujemy roztrzepanym jajkiem, oprószamy cukrem kokosowym i cynamonem.

  4. Papier wraz z ciastkami przenosimy na blachę i od razu do piekarnika.

  5. Kolejna ważna zasada – pieczemy na środkowej półce piekarnika i pod żadnym pozorem nie otwieramy piekarnika w trakcie pieczenia! Po 10 min przez szybkę piekarnika obserwujemy sytuację. W przypadku bardzo małych ciasteczek (jak moje na zdjęciu) to wystarcza. W przypadku większych ciastek pieczemy jeszcze 5-10 min pilnując by się nie spaliły.

  6. Podsumowując – ciasto francuskie lubi być zimne przy wycinaniu go, lubi szybko znaleźć się w wysokiej temperaturze (200st!) i nie lubi przeciągów podczas pieczenia.

 

 

 

 

ciasto_francuskie_na_slodko

 

 

 

 

 

Może Cię też zainteresować:

Faworki z ciasta francuskiego  Faworki z ciasta francuskiego

 

Róże karnawałowe – najszybszy przepis  Róże karnawałowe – najszybszy przepis

 

Łosoś w cieście francuskim  Łosoś w cieście francuskim

 

paszteciki z kapustą  Paszteciki z ciasta francuskiego z kapustą

 

Paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem  Paszteciki z ciasta francuskiego