Witam was serdecznie !

To pierwsza tego typu zabawa kulinarna jaką organizuje, więc proszę o wyrozumiałość 🙂

Ponieważ solidaryzuję się i wspieram ideę nie marnowania żywności, postanowiłam czynnie przyłączyć się do promowania tego założenia. Was też serdecznie zapraszam do przyłączenia się!

Akcja będzie trwała prze cały lipiec i sierpień (1-31.08.2010r)

Zapraszam was do twórczego przygotowania dań z tego co zwykle zostaje w naszych lodówkach, szafkach zapomniane, nikt nie ma ochoty tego spróbować i często z braku pomysłu ląduje to w koszu. Dajmy im nowe, smaczne wcielenie, drugie życie na naszym stole 🙂 To nie tylko złotówka więcej w portfelu. „Żywność, która nie została wykorzystana, czyli mówiąc wprost została zmarnowana wywiera wielowymiarowe, negatywne skutki społeczne, ekonomiczne i ekologiczne.

Produkt spożywczy, to nie tylko, to co konsumujemy, ale także produkcja, opakowanie, transport, energia, emisja odpadów przemysłowych. Wyrzucone produkty spożywcze to także marnotrawstwo energii oraz wody potrzebnej do wytworzenia, transportu i dystrybucji żywności. Jednocześnie marnujemy koszty poniesione na zakup i przygotowanie posiłków oraz produkujemy więcej odpadów.” http://www.niemarnuje.pl/

Zasady:

1 Przygotowujecie danie w ramach w/w akcji

2 Wklejacie nazwę potrawy oraz link w komentarzach pod tym wpisem.

Wszystkie przepisy przez was zgłaszane zasilą bank przepisów strony nie marnuję, oczywiście z podaniem autora przepisu i adresu do oryginału.

Uwaga – przewidziane są nagrody !!!

Autorzy 5 najciekawszych przepisów dostaną niespodzianki od http://www.niemarnuje.pl/

.

Zapraszam serdecznie do przyłączenia się oraz wklejania banera u siebie!

Kod do banera