Cześć. Witajcie w kolejnym książkowym wpisie.
Dziś mam dla was ( a właściwie dla waszych dzieci) nie lada gratkę.

Chciałam zainteresować was dwoma pozycjami wydawniczymi dla małych brzdąców ciekawych świata – dzieci, które interesują się nauką i wszystkim co z nią związane.

Oto dwie nowości wydawnictwa Harper Kids z serii Chcę wiedzieć – Akademia Mądrego Dziecka.

 

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA dla starszych 7-12lat

Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych. Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć.

Obserwując ogromne zainteresowanie serią Akademia Mądrego Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby rodziców, a przede wszystkim chcąc spełnić potrzeby dzieci, które wychowały się na książeczkach z serii, powstał w jej ramach cykl przeznaczony dla starszych czytelników i czytelniczek. Dedykowany dzieciom, które chcą wiedzieć więcej i chcą kontynuować przygodę z serią Akademia Mądrego Dziecka. Tak jak, w tytułach dedykowanych młodszym, tutaj również będą publikowane różne podcykle, np. Przygody z nauką, Chcę wiedzieć, Pomóż mi przetrwać i inne.

 

 

„Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż”

Autorem książki jest Iban Eduardo Munoz a ilustracje przygotował Alberto Montt.

Głównym atutem tej książki jest jej forma i stosowne ilustracje – opowieść ta bowiem jest dowcipna i zabawna. Zapewne przez to bardzo podoba się dzieciom i dorosłym też.

Jeśli do tego dołożymy wartość merytoryczną tych opowieści to mamy już naprawdę zacną lekturę dla dzieci.

Dlaczego jemy akurat te rośliny, a nie inne? Czy warzywa i owoce zawsze były jadalne? Skąd pochodzą i jak powstają nowe odmiany? Na czym polegają modyfikacje genetyczne i czy są bezpieczne? Na te i inne pytania dotyczące roślin znajdziecie odpowiedzi w tej książce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Wielka misja małej sondy. Niezwykła podróż sondy New Horizons przez Układ Słoneczny”

Autorem książki jest Joyce Lapin, ilustracje przygotowała Simona Ceccarelli.

„Wielka misja małej sondy” to kolejna książka duetu Lapin-Ceccarelli, znanych z książki edukacyjno-przygodowej o Srebrnym Globie „Kosmiczne urodziny. Lecimy na Księżyc!”, wydanej przez HarperKids.

Bardzo popularny i lubiany wśród dzieci temat kosmosu, ale ugryziony w fajny, zabawny sposób, przeznaczony dla starszych dzieci, powiedziałabym że dla uczniów powyżej 7 lat.

Przede wszystkim ciekawa fabuła książki sprawi, że dzieci bardzo się wciągną w lekturę.

Książka zabiera nas w niezwykłą misję z sondą New Horizons przez Układ Słoneczny. Leci z prędkością 10 mil na sekundę! Możemy dowiedzieć się, jak gigantyczny Jowisz pomógł maleńkiej sondzie dotrzeć do Plutona. Możemy zobaczyć pierwsze w historii zdjęcia tej karłowatej planety i odkryć zadziwiającą cechę jej powierzchni.

Warto zwrócić uwagę na dynamiczną szatę graficzną łącząca ilustracje, infografiki i zdjęcia, która pomaga w zrozumieniu treści.