Czy wiecie, że dziś 30 kwietnia, według kalendarza świąt nietypowych wypada Ogólnopolski Dzień Koni?

U nas w domu moja córka kocha konie. Są one jej pasją od dłuższego czasu. Czyta wiele w tym temacie, ogląda, w tym roku również chodziła na jazdy konne, bo w końcu udało nam się wygospodarować czas na takie zajęcia, dzięki temu że przeszliśmy na system Edukacji Domowej

Pomyślałam sobie, że dzisiejszy dzień to idealna okazja by zaprezentować wam dwie nowości w naszej dziecięcej biblioteczce, tym bardziej, że jedna jest o koniach właśnie 🙂

 

„Spirit Riding Free. Nowa kolekcja bajek” autorstwa: Marty Stochmiałek
z ilustracjami Dreamworks

To książka przeznaczona dla dzieci w wieku 3-7 lat – od maluszków, przez przedszkolaki, do dzieci w edukacji wczesnoszkolnej.

Jesli wasze dzieciaki lubią konie, z pewnością ta książka będzie im się podobać. Jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, z bogatymi ilustracjami.

Głównymi bohaterkami są przyjaciółki o imionach Pru oraz Abigail oraz ich ukochane konie. Dziewczyny urządzają w sekrecie niezapomniane przyjęcie urodzinowe dla Pru no i pytanie brzmi czy ich tajny plan udało się zrealizować, nie będziemy podpowiadać, przekonajcie się sami 🙂

W kolejnej bajeczce kowboj Javier uczy Lucky trudnej sztuki konnych akrobacji. Jest też opowieść o tajemniczych wydarzeniach, które zaszły w dniu dorocznego konkursu na ciasto z wiśniami i o przyjaciółkach, które podejmują wyzwanie ich rozwiązania.

W tej książce znajdują się 4 niepublikowane dotąd opowieści napisane na podstawie odcinków serialu Spirit Riding Free (Mustang. Duch wolności) i ilustrowane oryginalnymi kadrami z animacji.
Zabawne historie o przyjaźni, których akcja rozgrywa się w malowniczym Miradero. To świetna lektura zarówno dla tych dzieci, które czytają już samodzielnie, jak i dla rodziców, którzy chcą poczytać swoim pociechom.

Wydawnictwo HarperKids, twarda okładka, data wydania 2021, 128 Stron

 

 

 

„DC Comics. Nowa kolekcja bajek” opracowanie zbiorowe, Ilustrator: Warner

Ta książka nie jest już o tematyce koni, jednak postanowiłam pokazać ją tutaj razem z wyżej wymienioną, ponieważ zamówione były jako komplet nowości tej samej serii, więc może was również zainteresują.

To książka przeznaczona dla dzieci w wieku 3-7 lat – od maluszków, przez przedszkolaki, do dzieci w edukacji wczesnoszkolnej.

Jeśli wasze dzieciaki lubią super bohaterów, z pewnością ta książka będzie im się podobać. Jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, z bogatymi ilustracjami.

W tej książce znajdziemy cztery nowe, niepublikowane wcześniej opowieści ze świata uniwersum DC: o narodzinach mocy Wonder Woman, Supermana, Bat Girl oraz Batmana. Poznamy tu ich niesamowite historie! Czytając bajki, można się przekonać, jak trafił na Ziemię Superman i skąd Wonder Woman otrzymała swoje lasso prawdy.
Razem z super bohaterami możemy wziąć udział w niezwykłej przygodzie i sprawdzić, dlaczego zło nie ma żadnych szans w starciu z nimi!

Książka jest odpowiednia pod względem treści i grafiki dla dzieci, które umieją czytać samodzielnie, warto polecić ją także tym rodzicom, którzy chcą czytać maluchom np przed snem.

Wydawnictwo HarperKids, twarda okładka, data wydania 2021, 128 Stron