Ogólnopolski Dzień Koni i Nowa kolekcja bajek


Czy wiecie, że dziś 30 kwietnia, według kalendarza świąt nietypowych wypada Ogólnopolski Dzień Koni?

U nas w domu moja córka kocha konie. Są one jej pasją od dłuższego czasu. Czyta wiele w tym temacie, ogląda, w tym roku również chodziła na jazdy konne, bo w końcu udało nam się wygospodarować czas na takie zajęcia, dzięki temu że przeszliśmy na system Edukacji Domowej

Pomyślałam sobie, że dzisiejszy dzień to idealna okazja by zaprezentować wam dwie nowości w naszej dziecięcej biblioteczce, tym bardziej, że jedna jest o koniach właśnie 🙂

 

„Spirit Riding Free. Nowa kolekcja bajek” autorstwa: Marty Stochmiałek
z ilustracjami Dreamworks

To książka przeznaczona dla dzieci w wieku 3-7 lat – od maluszków, przez przedszkolaki, do dzieci w edukacji wczesnoszkolnej.

Jesli wasze dzieciaki lubią konie, z pewnością ta książka będzie im się podobać. Jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, z bogatymi ilustracjami.

Głównymi bohaterkami są przyjaciółki o imionach Pru oraz Abigail oraz ich ukochane konie. Dziewczyny urządzają w sekrecie niezapomniane przyjęcie urodzinowe dla Pru no i pytanie brzmi czy ich tajny plan udało się zrealizować, nie będziemy podpowiadać, przekonajcie się sami 🙂

W kolejnej bajeczce kowboj Javier uczy Lucky trudnej sztuki konnych akrobacji. Jest też opowieść o tajemniczych wydarzeniach, które zaszły w dniu dorocznego konkursu na ciasto z wiśniami i o przyjaciółkach, które podejmują wyzwanie ich rozwiązania.

W tej książce znajdują się 4 niepublikowane dotąd opowieści napisane na podstawie odcinków serialu Spirit Riding Free (Mustang. Duch wolności) i ilustrowane oryginalnymi kadrami z animacji.
Zabawne historie o przyjaźni, których akcja rozgrywa się w malowniczym Miradero. To świetna lektura zarówno dla tych dzieci, które czytają już samodzielnie, jak i dla rodziców, którzy chcą poczytać swoim pociechom.

Wydawnictwo HarperKids, twarda okładka, data wydania 2021, 128 Stron

 

 

 

„DC Comics. Nowa kolekcja bajek” opracowanie zbiorowe, Ilustrator: Warner

Ta książka nie jest już o tematyce koni, jednak postanowiłam pokazać ją tutaj razem z wyżej wymienioną, ponieważ zamówione były jako komplet nowości tej samej serii, więc może was również zainteresują.

To książka przeznaczona dla dzieci w wieku 3-7 lat – od maluszków, przez przedszkolaki, do dzieci w edukacji wczesnoszkolnej.

Jeśli wasze dzieciaki lubią super bohaterów, z pewnością ta książka będzie im się podobać. Jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, z bogatymi ilustracjami.

W tej książce znajdziemy cztery nowe, niepublikowane wcześniej opowieści ze świata uniwersum DC: o narodzinach mocy Wonder Woman, Supermana, Bat Girl oraz Batmana. Poznamy tu ich niesamowite historie! Czytając bajki, można się przekonać, jak trafił na Ziemię Superman i skąd Wonder Woman otrzymała swoje lasso prawdy.
Razem z super bohaterami możemy wziąć udział w niezwykłej przygodzie i sprawdzić, dlaczego zło nie ma żadnych szans w starciu z nimi!

Książka jest odpowiednia pod względem treści i grafiki dla dzieci, które umieją czytać samodzielnie, warto polecić ją także tym rodzicom, którzy chcą czytać maluchom np przed snem.

Wydawnictwo HarperKids, twarda okładka, data wydania 2021, 128 Stron

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.