ksiazki z fajną grafiką

Czy wiecie, że dziś 27 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Grafika?

Z okazji tego święta postanowiłam przedstawić Wam pięć pozycji książkowych dla dzieci, które u nas w domu cieszą się ogromną i nieustającą popularnością, właśnie ze względu na grafikę!

 

 

 

 

Frigiel i Fluffy seria komiksów wydawana przez Wydawnictwo Jaguar.

Ich wielkim fanem jest mój syn pierwszoklasista. Moje dzieci ogólnie są wielbicielami świata Minecrafta, dlatego też te książki są dla nich tak atrakcyjne.

Sama forma komiksu jest szczególnie atrakcyjna dla dzieci uczących się czytać i rozpoczynających przygode z samodzielnym czytaniem, więc bardzo polecamy spróbować, jeśli w rodzinie bliższej lub dalszej macie takie dzieci.

Scenariusz tych książek jest autorstwa panów Frigiel i Jean-Christophe Derrien, na podstawie powieści Frigiela i Nicolasa Digarda. Za rysunki i koloryzację odpowiada Minte – w dzisiejszym dniu składamy najserdeczniejsze życzenia dalszej kreatywności i pomysłów!

„Frigiel i Fluffy. Zaginiona wyspa”

To już 5 tom serii komiksów, których bohaterami są postacie świata Minecrafta.
Frigiel i jego przyjaciele po spektakularnym zwycięstwie odniesionym nad Lodowym Królem znów wyruszają w świat. Chcąc dotrzeć do niezbadanej Farlandii, muszą przebyć Ocean Głęboki.Przez podłą zdradę i następujące po niej tornado lądują na zapomnianej wyspie, która okazuje się dużo bardziej niebezpieczna, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Czy uda im się wyjść cało z tej opresji?

 

 

 

„Frigiel i Fluffy. Pałac Herobrine’a”

To już 6 tom serii komiksów, których bohaterami są postacie świata Minecrafta.

W drodze do Farlandii Frigiel i jego przyjaciele składają wizytę Lordowi Natchowi, który mieszka w wielkim pałacu wzniesionym pośrodku puszczy. Co spędza sen z powiek gospodarzowi złowrogiego zamczyska? Okazuje się, że nocą w straszy tam jakiś nadprzyrodzony byt. Gmach został wzniesiony w świętym miejscu, być może właśnie tu spoczywa mityczny Herobrine. Jeśli się zbudzi, jego gniew może być straszny…!

Wydawnictwo Jaguar, oprawa miękka, data wydania kwiecień 2021, 48 stron

 

 

 

 

 

 

 

 

„Maria Skłodowska – Curie. Światło w ciemności” Frances Andreasen Osterfelt i Anja C. Andersen.

Książek o Mari Skłodowskiej mamy w swojej biblioteczce kilka. Lubię czytać moim dzieciom o wspaniałych Polakach i ich zasługach, przekazując im moim zdaniem cenną wiedzą, kształtując ich patriotyzm.

Ta książka o naszej chemiczce jest naprawdę wyjątkowa i bardzo ją polecamy. Autorki tu Dunki, zafascynowane Marią, świetnie ukazały w tej lekturze jej nieprzeciętność i wyjątkowość.

Ta historia bardzo zyskała dzięki atrakcyjnej formie graficznej polskiej ilustratorki Anny Błaszczyk, której dziś składamy najlepsze życzenia! 🙂

Książka ma formę komiksu dzięki czemu jest naprawdę atrakcyjna dla dzieci.

Wydawnictwo Media Rodzina, 136 stron, miękka okładka, data wydania 2020

 

 

 

 

 

 

 

A teraz dwie książki pana Richarda Scarry, które są w naszej rodzinie od ładnych kilku lat i ciągle są na topie, dlatego bardzo je polecamy. Najpierw moj synek wertował je ciekawie, teraz przypadły w udziale mojej dwulatce, która również na nich uczy się nowych słówek. Z pewnością wystarczą też dla kolejnego bejbisia, który wkrótce pojawi się na świecie, bo u nas książki w dużym poważaniu, a dzieci uczone od maleńkości szacunku do nich, dobrze je traktują.

 

„Mój najlepszy elementarz” Richard Scarry

Autor książki, który dziś też obchodziłby swoje święto, to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci (uznaje się go za dziecięcego klasyka, na którego książkach wychowało się kilka pokoleń czytelników. Wydał blisko 250 tytułów, na ich podstawie powstały też animowane filmy m.in. Tropiciele zagadek, Wesoły świat Richarda Scarry’ego”). Ma bardzo charakterystyczną kreskę, jego ilustracje naprawdę podobają się dzieciom.
W tej książce znajdziemy setki slówek: pory roku, części ciała, narzędzia, zwierzęta, pojazdy itd itd alfabet, cyfry. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla najmłodszych.
Polecamy!

Wydawnictwo Babaryba, twarda okładka, data wydania 2017, 71 stron

 

 

 

 

 

 

 

 

„Zawodowy zawrót głowy” Richard Scarry

Ciekawie, przyjemnie i bogato ilustrowana, świąteczna książka dla młodszych dzieci autorstwa jednego z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci.

To nie jest jednorazowa przygoda, to lektura do której możemy wracać, wracać i ciągle wracać jak do słownika.

Mikro historyjki, zabawne ilustracje i niesamowita mnogość słówek dotyczących zawodów na każdej stronie do obejrzenia, posłuchania o nich i przegadania sprawy, do tworzenia własnych historii.

Zajrzyjcie do miasteczka, w którym mieszkańcy pracują, uczą się i bawią. Dzięki nim dzieci poznają przeróżne zawody np: pilota, strażaka, policjanta, lekarza, rolnika, listonosza, piekarza, budowniczego ale też tkaczkę, krawcową, szkutnika, stolarza itd.

Wydawnictwo Babaryba, twarda okładka, data wydania 2018, 95 stron