Książki dla dzieci – nasze nowości Luty

Chciałam pokazać Wam kilka książek dla dzieci, które doszły ostatnio do dziecięcej biblioteczki.

Dwie z nich to książki w postaci poradników.

Jednak to książka edukacyjna i ostatnia to książka przygodowa.

Wszystkie te książki skierowane są raczej dla starszych dzieci od 7-8 lat wzwyż.

Zapraszam więc do przeczytania moich kilku słów o nich.

 

 

 

 

„Wybryki z Ameryki” Monika Kowaleczko – Szumowska

Bardzo fajna powieść dla dzieci – lekka, zabawna, interesująca.

To już druga powieść tej autorki, druga część przygód rodzinki, którą nabyliśmy do naszej biblioteczki. I znów ciekawy temat, nieszablonowe pomysły na fabułę, skusił nas opis, co tu dużo mówić i miłe wrażenia po części pierwszej.

Tym razem rodzinka podbija (zwiedza 🙂 Amerykę. Najpierw pobyt podczas wakacyjnej wyprawy, potem wyjazd z tatą na służbowy, kilkumiesięczny pobyt. Świetnie opisane emocje dzieci, ich rozterki bardzo życiowe: o latanie samolotem i strach, o blokadę, którą odczuwają do mówienia w obcym języku, myśl o zmianie szkoły – dzieci świetnie się z tym identyfikują. Ale oczywiście też z ekscytacją na przygodę życia, wyjazdem, zwiedzaniem.

Wydawnictwo BIS, miękka okładka, data wydania 2016, 108 stron

 

 

 

„Wiatr” Anna Skowrońska, ilustracje i grafika Agata Dudek i Małgorzała Nowak.

Pięknie wydana, edukacyjna książka dla dzieci. Świetna nawet na prezent (ja uwielbiam obdarowywać ludzi książkami 🙂

To książka, w której głównym bohaterem jest Wiatr. Opowiada nam o sobie, zabiera w niezwykłą podróż, pełną treści, informacji, wiedzy ale też wizualizacji i rysunków pomocniczych. Można wiele się dowiedzieć np jak powstaje wiatr, jakie są jego odmiany, co się dzieje gdy nadciąga tornado, gdzie wieje samum a gdzie halny, jak długo potrafi szybować albatros, jak z wiatru powstaje prąd i jak to było kiedyś a jak jest teraz. Mnóstwo ciekawych tematów, rozwijających wiedzę i wyobraźnię dzieci. My już czaimy się na kolejną część, tym razem o wodzie bo czytaliśmy zapowiedzi.

Wydawnictwo Muchomor, twarda okładka, data wydania 2020, 63 strony.

 

 

 

„Niezbędnik każdego chłopaka – jak ogarnąć dojrzewanie” Phil Wilkinson

„Niezbędnik każdej dziewczyny – jak ogarnąć dojrzewanie” Anita Anik

Poradniki dla starszych dzieci, prawie już nastolatków, myślę że tak może od 9 roku życia, które zaczynają dojrzewać i interesować się zmianami fizycznymi i psychicznymi jakie zachodzą w ich organizmach, które zaczynają o to pytać.

Oba poradniki to kompendium wiedzy, skondensowane omówienie tematów, które interesują dzieci w tym wieku i zmian, które ich dotyczą np zmian w wyglądzie fizycznym, zmian nastrojów, dbałości o higienę i o dietę.

Przykładowe tematy omówione w książkach: etapy, dojrzewania, jak działają hormony, wyścig wzrostu i masy, te straszne pryszcze, włosy – wszędzie włosy, pot, smrodek i higiena osobista, poczucie własnej wartości, huśtawka nastrojów, ruch to zdrowie itd.

Poradniki ilustrowane są zabawnymi obrazkami, całość wygląda kolorowo i zachęcająco.

Wydawnictwo Debit, twarda okładka, ok 50 stron, wydanie 2019r.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.