Każdy z nam będąc dzieckiem ma marzenia dotyczące swojej kariery zawodowej. Każdy z nas marzy, że zostanie nauczycielem, sprzedawcą, strażakiem czy prezydentem. Potem oczywiście plany zmieniają się, dojrzewają, przekształcają się. W kolejnych latach życia być może znów życie weryfikuje nasze plany.

Udało wam się zrealizować marzenia z dzieciństwa dotyczące wymarzonej kariery zawodowej?

Czy obecna praca to wasza praca marzeń?

A jeśli nie… czy myślicie o tym by coś zmienić na tej płaszczyźnie czy wolicie nielubiane, choć znane stanowisko i środowisko? A może w wyścigu szczurów, pnąc się po stopniach kariery całkiem daleko zaszliście i choć czujecie się wypaleni zawodowo to jednak szkoda zrezygnować wam z przeinwestowanego kawałka życia?

Tak naprawdę nie musicie odpowiadać na te pytania od razu.

Polecam wam jednak zajrzeć do książki Sarah Ellis „Praca marzeń. Stwórz karierę, która pokochasz” i pracując z treściami w niej zawartymi troszkę sobie poukładać w głowie w tych tematach.

Dzięki temu poradnikowi:

 rozpoznasz i zaczniesz używać swoich mocnych stron,
 zdefiniujesz wartości, które cię motywują,
 zyskasz pewność siebie,
 zbudujesz lepsze sieci kontaktów,
 dowiesz się, jak wykorzystać swoje możliwości.

 

Może po szczerym odpowiedzeniu sobie na pytania ( Jakie są moje mocne strony? Co jest dla mnie ważne w życiu? Co mnie napędza i motywuje? Gdzie chcę się znaleźć w przyszłości?) i analizie swojej obecnej sytuacji będziecie w stanie sformować wnioski i zaprojektować swoją przyszłość, choć nie wiecie, od czego zacząć.

 

Wydawnictwo Znak, data wydania 2022, miękka okładka