Mamy połowę sierpnia, wielkimi krokami zbliża się wrzesień a z nim początek roku szkolnego. Nie martwi mnie to w ogóle. Raz, że my kolejny rok na Edukacji Domowej, więc żadne początki roku nas w ogóle nie trzymają. Dwa, że właściwie to już troszkę zaczęliśmy o czym pisałam i pokazywałam na moim Instastories. Jednak rzeczywiście we wrześniu lub w październiku ruszymy pełną parą i mocno rozchuśtamy tą machinę, by zdać jak w tamtym roku egzaminy do maja i mieć 4 miesiące wakacji.

Czemu o tym piszę? Bo dziś chciałam podzielić się z wami tipem. Jeśli jak my jesteście w edukacji domowej, jeśli macie rodzinę wielodzietną jak my, jeśli macie szkolniaki i dzieciaki rozrabiaki – maluszki lub jeśli zupełnie jesteście w innych sytuacjach życiowych osadzeni to podpowiadam. Książeczki aktywizujące, takie z naklejkami zawsze powinny znajdować się na stanie rodziny. Taka nowa, świeża książeczka wręczona maluchowi pozwala nam wygospodarować trochę czasu na to by pouczyć starsze dzieci w ed, by popracować, by zabić nudę, by spokojnie poczekać na posiłek w restauracji nawet. Dziecko jest zajęte i zaopiekowane a my mamy potrzebną chwilę.

Poniżej pokazuję wam nowości wydawnictwa HarperKids w tym temacie.

 

„Spirit Mustang z Dzikiej Doliny. Koloruj i naklejaj”
to książka przygotowana dla wielbicieli przygód Lucky i jej wiernego Mustanga i ozdobione ilustracjami z najnowszego filmu kinowego „Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności”.

 

 

„My Little Pony Movie. Koloruj i naklejaj”
Kilka prostych kolorowanek z prostokątnymi naklejkami, które mogą posłużyć jako kolorystyczna ściągawka dla małego artysty! Naklejkę przedstawiającą wybraną postać wystarczy przykleić na stronie z obrazkiem do pokolorowania, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny mieć poszczególne elementy ilustracji. Kolorowanie według wzoru pozwala wyćwiczyć spostrzegawczość dziecka i jego zdolności manualne, a przy okazji daje ogromną satysfakcję – pokolorowana postać wygląda tak jak w ulubionej kreskówce!

 

„Spirit Mustang z Dzikiej Doliny. Zabawy i zadania z naklejkami”
zawiera labirynty, sudoku, zadania kształtujące spostrzegawczość, sprawność oko-ręka a także proste zadania logiczne. Do książki dołączone są naklejki, niektóre z nich użyjesz do wypełnienia rozwiązywanych zadań i ozdobienia kolorowanki, a pozostałe, za zgodą rodzica, możesz przykleić w innym dowolnym miejscu. Zabawy i zadania z naklejkami zostały przygotowane dla wielbicieli przygód Lucky i jej wiernego Mustanga i ozdobione ilustracjami z najnowszego filmu kinowego „Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności”.

 

 

 

 

 

„Cleo i Cuquin. Zabawy i zadania z naklejkami”

Towarzystwo sympatycznych bohaterów serialu Cleo i Cuquin zachęci odbiorców do zabawy! Zadania zostały opracowane przy wsparciu merytorycznym metodyków nauczania przedszkolnego. W książce znalazły się aktywności kształtujące spostrzegawczość, umiejętność liczenia na podstawowym poziomie, sprawność ręki piszącej, proste zadania logiczne i zorientowane na rozwijanie twórczych zdolności malucha. Do książki dołączono naklejki.