Nois Salto Silver – garnki i patelnie

 

Dzień dobry!

Dzisiaj chciałabym podzielić się z wami moimi wrażeniami
z używania garnka oraz patelni firmy Nois z serii Salto Silver.

 

Jak wiecie gotowanie to moje hobby, ale to też jeden z obowiązków dnia codziennego, który lubię.

Gotuję dużo i gotuję dania od podstaw. Lubię produkty sezonowe, naturalne składniki, nieprzetworzone wcześniej, lubię slow food. Gotuję codziennie. Czasem gotuje też mąż oraz starsze dzieci nastolatki.

Gotujemy dużo bo mamy dużą rodzinę – obecnie 6 osobową ale zaraz będzie liczyła 7 osób 🙂

To, że jesteśmy rodzinką wielodzietną, wpłynęło oczywiście na to jakie garnki i patelnie Nois wybrałam.

 

 

 

 

 

Seria produktów NOIS Salto Silver

 

 

⇒ Mój wybór to duży garnek 7 litrowy z przykrywką – największy jaki był w ofercie i największy w mojej kolekcji, bo te które miałam miały tylko 5 litrów, więc nowy jest jak najbardziej rozwojowy 🙂

 

⇒ Wybrałam też największą patelnię z przykrywką, głęboką o średnicy 28cm bo lubimy ziemniaki z patelni, warzywa z patelni, dania typu stir fry albo kaszę czy ryż smażony a w takiej dużej patelni robi się je rewelacyjnie.

 

⇒ Wybrałam patelnię do naleśników bo naleśniki w naszym domu to coweekendowa tradycja, którą uskutecznia mój mąż smażąc wielkie góry tych placków – na dwie patelnie idzie mu znacznie szybciej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cechy produktów i moje spostrzeżenia:

 

 • Wykonane są z kutego aluminium, dzięki czemu są one znacznie lżejsze od tradycyjnych odlewanych garnków i patelni. Dla mnie to duży plus, zwłaszcza że używam produktów w największych rozmiarach.

 • Pogrubione dno – gotując „na swoim” już dwie dekady, zdążyłam wyrobić sobie zdanie o tym jak  ważne jest by garnki i patelnie miały grube dno. Po pierwsze gwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepła, a więc potrawa gotuje się równomiernie ( nie ma tak, że z jednej strony się przypala a z drugiej jest niedogotowana).
  Po drugie grube dno pozwala na dłuższe utrzymanie ciepła co jest bardziej ekonomiczne a potrawy szybciej się gotują.
  Po trzecie grube dno wpływ ana to, że potrawy: sosy, duszone mięsa nie przypalają się podczas długiego gotowania.
  I po czwarte grube dno jest odporne na wszelkie odkształcenia mechaniczne i temperaturowe. 


 • W serii Salto Silver zastosowano wysokiej jakości i bezpieczną dla zdrowia powłokę nieprzywierającą, która ułatwia przygotowywanie potraw bez obawy o przywieranie – moim zdaniem nie ma nic bardziej satysfakcjonującego podczas gotowania niż dania, które idealnie odchodzą od dna i nie przywierają.

 • Uchwyty z powłoką Soft Touch nie tylko się nie nagrzewają podczas gotowania, ale również zapewniają pewny chwyt nawet przy mokrych rękach.


 • Pokrywki naczyń wykonane są z wypukłego szkła borokrzemowego co jest fajne bo pozwala śledzić proces gotowania bez konieczności podnoszenia wieka.

 • Naczynia te są dostosowane do każdego rodzaju kuchenki, co sprawia, że mogą być uniwersalnym i praktycznym wyborem dla każdego domowego kucharza


 • W kolekcji Salto Silver znajdziemy produkty o różnych rozmiarach, spełniające potrzeby różnych osób i singli i małych rodzin i rodzin wielodzietnych jak moja i myślę, że to duży plus.


 • Estetyczny design – dla mnie to bardzo ważne jak wyglądają moje naczynia, bo jestem też fotografem i zwracam uwagę na wygląd moich garów z punktu widzenia funkcjonalności i przydatności do zdjęć.


 • Solidność wykonania – tutaj duży plus w tym aspekcie – zwracam na to uwagę bo lubię dobrze wykonane, jakościowe sprzęty, które będą ze mną na długo w fajnym stanie.


 • Atrakcyjna cena – uważam że ta seria ma naprawdę dobre ceny w stosunku do jakości!

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama