Jako dziecko uwielbiałam Muminki i książkę i bajkę i postacie.
Dlatego tak bardzo lubię książeczki z nimi w roli głównej.
Czasem mam wrażenie, że bardziej dla siebie je nabywam niż dla moich dzieci 🙂 ale ostatnio moja młodsza córeczka bardzo je sobie upodobała. Szalenie mnie to ucieszyło bo mogłam wyjąć z półki swoją kolekcję i wspólnie z nią czytać 🙂

Oto dwie nowości, które ostatnio zasiliły nasz biblioteczny zbiór.

Opowieści z Doliny Muminków
Nowe opowieści z Doliny Muminków

 

To kolekcja pięciu opowiadań o przygodach Muminków – bohaterów, których uwielbiają kolejne pokolenia czytelników! Historie powstały na podstawie oryginalnego opowiadania stworzonego przez Tove Jansson.

Przepiękne, kolorowe ilustracje są inspirowane grafikami fińskiej autorki.

W pierwszej części znajdują się następujące opowiadania: Droga do Doliny, Muminki i zaczarowany kapelusz, Muminki na wyspie Hatifnatów, Muminki i niewidzialny gość, Wigilia w Dolinie Muminków.

W drugiej książce znalazły się cztery niepublikowane wcześniej w Polsce opowiadania: Morska wyprawa Muminka, Muminek i pierwszy śnieg, Muminek i ostatni smok oraz Topik i Topcia przybywają do Doliny Muminków.

Ciepły klimat opowieści, mądre przesłanie i zabawne, a przy tym wnikliwe obserwacje natury ludzkiej to charakterystyczne cechy pisarstwa Tove Jansson. Opowiadania stworzone na podstawie jej prozy zachowują wszystkie te cechy, a aurę świata Tove oddają przepiękne, bogate ilustracje.

Dzięki nim młodsi czytelnicy z łatwością przeniosą się do Doliny Muminków, a nieco starsi – do swego własnego dzieciństwa.