Cześć!

Witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Dzisiaj z przyjemnością pokażę wam co w ostatnich dniach zajmowało moje dziecko.

To bardzo młodzieżowa seria, moja córka nastolatka z ciekawością po nią sięgnęła. Serialu, który powstał w oparciu o ta książkę na Netflixie nie widziała jeszcze, ale po lekturze ma ochotę zobaczyć.

Pisałam wam już wcześniej o pierwszej części tej serii „Przykry początek. Seria niefortunnych zdarzeń” oraz o drugiej „Gabinet gadów. Seria niefortunnych zdarzeń” .

Dzisiaj czas na trzecia i czwartą część, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa HarperKids

Autorem tej serii jest Lemony Snicket. Książki ukazały się u nas dzięki tłumaczeniu Jolanty Kozak z ilustracjami Bretta Helquista.

To kultowa już seria dedykowana dzieciom od 8 lat wzwyż – zyskała wielu wielbicieli na całym świecie. Została także niedawno ekranizowana, a książki które tu prezentuję zyskały swoją oprawę graficzną właśnie inspirowaną serialem.

 

 

 

 

„Ogromne okno”. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 3
Główni bohaterowie to wyjątkowo inteligentne i pełne uroku osobistego rodzeństwo, które nosi imiona Wioletka, Klaus i Słoneczko Baudelaire, a jednak pech i nieszczęście ciągle depczą im po piętach.
Wydaje się, że po dramatycznych wydarzeniach w Gabinecie Gadów życie rodzeństwa w końcu zmieni się na lepsze.
Dzieci trafiają do domu nieco ekscentrycznej, ale przemiłej i troskliwej Ciotki Józefiny.
Szybko jednak okazuje się, że demoniczny Hrabia Olaf gotów jest popełnić każdą podłość, aby osiągnąć swój cel.
Sieroty będą musiały zmierzyć się z przeraźliwym huraganem oraz głodnymi pijawkami, a także stawić czoła niezwykle brutalnemu łotrowi.

 

 

 

 

„Tartak tortur”. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 4
Ten tom przygód nieszczęsnego rodzeństwa Baudelaire jest, jak na razie, najsmutniejszy.
Wioletka, Klaus i Słoneczko nie mają czasu na psoty, nie wyjeżdżają na wakacje, a jedynym trofeum, jakie mogliby zdobyć, byłby Puchar Pechowca.
Tym razem dzieci zostają wysłane do miasteczka Paltryville do pracy w Tartaku Szczęsna Woń. Tutaj za każdą kłodą drzewa czają się groza i nieszczęście. Rodzeństwo będzie musiało zmierzyć się z mechanicznymi szczypcami, człowiekiem z obłokiem dymu zamiast głowy i hipnotyzerką. W ich życiu pojawi się też Hrabia Olaf, który jest gotów popełnić każdą niegodziwość, aby dopiąć swego.