Cześć kochani!

Witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Dzisiaj na tapecie popularne komiksy dla dzieci.

Moje dzieciaki to zapaleni fani komiksów. Ta forma lektury jest dla nich niezwykle atrakcyjna bo rysunki działają na wyobraźnię, bo szybko się czyta. Maja swoje ulubione tytuły, ulubionych bohaterów a nawet ulubionych ilustratorów.

Wiele komiksów przewija się przez nasz dom, ale są serie, które pojawiają się często, bo szczególnie są lubiane i popularne – myślę, że nie tylko wśród moich dzieci.

Poniżej kilka propozycji takich komiksów.

 

 

 

 

„Smerfy i świat emocji. Smerf, który czuł się odrzucony”

To jest seria, która bardzo lubi moja młodsza córeczka.

To dziesiąty album z serii Smerfy i świat emocji zilustrowany przez francuskiego autora Antonello Dalena , ze scenariuszem Falzar, Thierry Culliford.

To jest bardzo fajna seria dla młodszych czytelników, która objaśnia im świat emocji a więc moim zdaniem szalenie ważna w rozwoju dziecka, które powinna znać podstawowe zagadnienia psychologiczne.

W książce znajdziemy historyjkę z ulubionymi bohaterami a także każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi.

W tej opowieści głównym bohaterem jest Słabeuszek.
To miły i uczynny Smerf, który chce uczestniczyć we wszystkich grach i zabawach przyjaciół.
Niestety, nie jest ani szybki, ani silny, ani zwinny.
Nie umie się też obronić przed żartami, które stroją sobie z niego koledzy.
Jak wybrnąć z tej przykrej sytuacji?

 

 

 

 

 

 

 

„Emma i Wioletta. Prawdziwy powód” tom 4

To jest seria, która bardzo lubi moja starsza córka. Ten komiks jest skierowany dla starszych dziewczynek, dla nastolatek.

To czwarty album z tanecznej serii Emma i Wioletta zilustrowany przez francuskiego autora Lenę Sayaphou , ze scenariuszem Jérôme Hamon.
To opowieść w której bohaterkami jest duet sióstr, które kochają taniec – młodsza klasyczny, a starsza nowoczesny. Wioletta ćwiczy do egzaminów na koniec roku w Szkole Opery Paryskiej. Nie wszystko jej wychodzi, co gorsza, naraża się najlepszej przyjaciółce… Tymczasem starsza Emma dostaje znakomitą propozycję od konkurencyjnej grupy hip-hopowej, ale czy zdoła opuścić zespół złożony z przyjaciół? Na szczęście siostry mogą w trudnych chwilach liczyć na siebie i rodziców!

 

 

 

 

 

 

 


„Koń by się uśmiał! – Z rozwianą grzywą”

To jest seria z humorem, która bardzo lubi moja starsza córka, ale też starszy syn chętnie po nią sięga.

To drugi album z serii Komiksy są super! zilustrowany przez francuskiego autora Miss Prickly, ze scenariuszem Laurent Dufreney.

Druga część humorystycznej serii dla dzieci o niezwykłych koniach z pewnego klubu jeździeckiego. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Beczka śmiechu”, „Z rozwianą grzywą” i „Po szyję w śniegu”.
Czworonogi widzą świat inaczej niż dwunogi, co powoduje, że każda sytuacja jest okazją do śmiechu. Klejnot ciągle narzeka, Brudasek odstrasza swoim zapachem, Śpioch śpi nawet w środku dnia… W trzech nowych opowieściach zobaczymy, jak bohaterowie poradzą sobie w tak trudnych sytuacjach jak przyjazd gości na święto klubu, ciężka wycieczka po lasach i górach oraz śnieżna, mroźna zima! Zabawy ani przygód nie zabraknie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Pamiętniki Sknerusa McKwacza”

Pamiętacie z dzieciństwa serial dla dzieci „Kacze opowieści”? Jeśli go lubiliście to ten komiks będzie cudownym powrotem do tych klimatów. Z moimi dziećmi było odwrotnie. Najpierw pokochały komiks a potem podpowiedziałam im o serialu, którego zostali wielbicielami.

To album z serii Pamiętniki Sknerusa McKwacza zilustrowany przez fińskiego autora Kari Korhonen, ze scenariuszem Kari Korhonen.

O pochodzeniu i życiu Sknerusa McKwacza opowiadali najsłynniejsi twórcy disnejowskich komiksów, tacy jak Carl Barks i Don Rosa. Teraz dobrze znany czytelnikom fiński scenarzysta i rysownik Kari Korhonen kontynuuje tę opowieść na swój fascynujący sposób. Jak to się stało, że Sknerus, który wzbogacił się podczas gorączki złota, został ważnym mieszkańcem Kaczogrodu? Droga z Klondike do skarbca wnoszącego się nad miastem była pełna zakrętów i przeszkód. Zawiodła naszego kaczora aż do Egiptu! Podczas przedstawionych w tomie przygód młody Sknerus spotkał Brutalnego Benka, Newtoniusza, Kwakerfellera, pannę Stempel i wiele innych osób, które odegrały ważną rolę w jego dalszym życiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Fibi i Jednorożec – Królowe dram”

To jest seria z humorem, która bardzo lubi moja starsza córka, ale też starszy syn chętnie po nią sięga.

To ósmy album z serii Komiksy są super! zilustrowany przez angielskiego autora Dana Simpson, ze scenariuszem Dana Simpson.

Ósmy tom wesołej i mądrej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Nadeszły wakacje. Tym razem Fibi i Marigold udają się na obóz teatralny. Muszą napisać i wystawić własną sztukę! Ale czy nasze bohaterki będą miały jakiś dobry pomysł? Poza tym Fibi liczy, że uda jej się spędzić dużo czasu z najlepszą przyjaciółką, jednak Marigold zabiera na obóz swoją siostrę – Florencję Niefortunne Chrapy! Naszym bohaterkom przyjdzie się zmierzyć z tematem trudnych relacji między siostrami, a ich własna przyjaźń zostanie wystawiona na próbę…