Cześć!

Witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Tak się składa, że moje dzieci to zapaleni czytelnicy komiksów.

Teraz jeszcze trwają wakacje, więc ich czytelnictwo kwitnie.

Ostatnio oglądając ich komiksowe nowości, zwróciłam uwagę że ilustratorami wielu z nich są francuscy autorzy i tak właśnie zatytuowałam ten wpis.

Chciałam podzielić się z wami propozycjami czterech nowości Wydawnictwa Egmont ciekawych komiksów dla dzieci.

 

 

„Lucky Luke. Lucky Luke kontra Pinkerton”

to już siedemdziesiąty czwarty (!) tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuskiego autora Tonino Benacquista, ze scenariuszem Daniela Pennac oraz Achdé.
Lucky Luke – znacie tą postać?
Lucky Luke – samotny kowboj – postać szczególnie chyba przez chłopców właśnie lubiana. U nas mój syn bardzo lubi. I dlatego seria komiksów z tym bohaterem jest u nas szczególnie popularna.

Ten tom to kolejna ciekawa opowieść z charakterystycznymi bohatemi.

W mieście pojawia się Allan Pinkerton. Jego doskonale zorganizowana agencja detektywistyczna tropi przestępców wszelkiego typu – od drobnych oszustów po krwawych desperados. Co więcej, Pinkerton dostępuje zaszczytu utworzenia ochrony osobistej prezydenta Lincolna. Czy w takiej sytuacji Samotny Kowboj jest jeszcze potrzebny? A może lepiej będzie mu na emeryturze? Chyba jednak nie wszyscy są zadowoleni z nowych porządków, a już na pewno nie Daltonowie!

 

 

 

 

 

 

 

 

„Mali Bogowie. Z wizytą w piekle”

to już piąty tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuskiego autora Christophe Cazenove, ze scenariuszem Philippe Larbier.

Mali bogowie to przepełniony humorem komiks, w którym bohaterami są postacie pretendujące na stanowiska starożytnych herosów – w tymże klimacie tamtych czasów utrzymana jest cała opowieść.

Orfeusz postanawia uwolnić swoją kumpelę Eurydykę z piekła. Niestety okazuje się nieco gamoniowaty… Pojawia się też nowa postać – Tezeusz, który ma misję zgładzenia wszystkich potworów świata. Nasi bohaterowie będą również mieli do czynienia z gniewem Posejdona, zmasowanym szturmem komarów i atakami szaleństwa Dionizosa, na pewno jednak poradzą sobie z zagrożeniami!

Gwarantujemy wybuchy niepohamowanego śmiechu!

 

 

 

 

 

 

 

 

„Sami. Klan Rekina”
to już trzeci tom przygód tych bohaterów, cieszący się we Francji niezwykłą popularnością, zilustrowany przez francuskiego autora Bruno Gazzotti, ze scenariuszem Fabien Vehlmann.
Tutaj z kolei zmieniamy trochę klimaty, bo ze świata starożytnych herosów przenosimy się w świat fantasy.

Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem.

To opowieść o pięciorgu dzieci, które pewnego poranka zostały w swoim mieście całkiem same.
Dodji, Leïla, Yvan, Camille i Terry opuszczają Fortville, aby sprawdzić, czy w innych miastach również wszyscy zniknęli, czy może życie toczy się tam normalnie.
Po dłuższych poszukiwaniach natykają się na inne dzieci, które mieszkają w opuszczonym parku rozrywki i nazywają się Klanem Rekina.
Na ich czele stoi tajemniczy jedenastolatek o imieniu Saul, który czuje się zagrożony przybyciem pięciorga nowych mieszkańców.
Czy uda im się zaaklimatyzować i czy uda im się odkryć tajemnicę Zniknięcia?

 

 

 

 

 

 

 

 

„Giganci. Bora i Leap”

To już trzeci tom przygód tych bohaterów zilustrowany przez francuskiego autora Paula Drouin, ze scenariuszem Lylian.
Tutaj jak w wyżej przedstawianym komiksie, również przenosimy się do świata fantasy.

Ten komiks spodoba się i młodszym i starszych czytelnikom.
Opowiada o czym o czym dzieci lubią marzyć – o pochodzących z różnych stron świata dzieciach, które wykazują ponadnaturalne zdolności. Podążając za przyciągająca je nieznaną siła, odkrywają olbrzymie istoty połączone z siłami natury i pomagają im się przebudzić.
Bohaterami trzeciego tomu są Bora i Leap – rodzeństwo mieszkające w niewielkiej kambodżańskiej wiosce.
Pewnego dnia Leap odkrywa, że rozumie mowę kamieni i odnajduje ukrytą w dżungli gigantkę Kymę, mówiącą skałę.
Okazuje się, że również brat Leap, Bora, ma podobne zdolności.
Wspólnie muszą uratować Kymę przed tajemniczą organizacją należącą do miliardera Calvina Crosslanda, który uzyskał już władzę nad gigantem zniszczenia Alypharem.