Cześć, witam was serdecznie.

Jak wam mija tydzień? Jeszcze trochę i weekend 🙂

Dzisiaj mam dla was specjalny wpis skierowany do książkomaniaków, ale również do smakoszy.

Lubicie gotować? Lubicie je smakować, próbować, testować, degustować?

Jeśli tak, to chciałam zwrócić wasza uwagę na książkę:

„Kuchnia bezwzględna” Joshua Weissman, Paweł Zatorski

Wydawnictwo Znak, data wydania 2022, twarda okładka

Joshua Weissman to niepokorny szef kuchni zuchwale stawiający czoło gotowaniu instant.
Szerzej znany jest ze swojej działalności na YT, dzie prowadzi kanał i gdzie w autorskim cyklu „But Better” sieka, kręci, składa i marynuje dla swojej milionowej publiczności.
Autor znany jest też ze swoich ciekawych wypowiedzi w stylu: „Postawmy sprawę jasno: jeśli w 9 na 10 przypadków kupujesz bulion w sklepie, to jest to smutne. I nawet mi cię nie żal. Ale skąd niby miałbyś wiedzieć, jak smakuje prawdziwy bulion, jeśli od 50% do 80% jedzenia, które jadłeś, zostało zrobione przez kogoś innego?”

Tak więc jeśli chcesz nauczyć się gotować od podstaw, nie korzystając z gotowców, a więc posiąść w obecnych czasach (zwanych czasami szybkimi lub czasami instant) wiedzę tajemną w postaci umiejętności przygotowywania dań podstawowych składników, warto być choć przekartkował tą książkę.
Na pewno znajdziemy tam przepisy krok po kroku na takie modne obecnie dania jak burgery, zupa pho, sałatka Cezar, steak i wiele innych.

Książka zainteresuje tez na pewno ludzi ceniących sobie zdrowy tryb życia i zwracających uwagę na dietę i zdrowe odżywianie. Rozpisane w niej krok po kroku przepisy mogą pomóc nauczyć się gotować samemu dania bez sięgania po niezdrowe gotowce.

Myślę, że książka ta może być wartościowym pomysłem na prezent dla ludzi młodych, uczących się gotować.