Cześć witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Dzisiaj chciałabym przyjrzeć się i napisać kilka słów od siebie co do otrzymanej książki

„Ekologiczna kuchnia Jagny Niedzielskiej” Jagna Niedzielska

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Koncept.

Kuchnia ekologiczna to mam wrażenie modny teraz trend i kierunek gotowania. I bardzo dobrze!
Osobiście jest dość mocno ekologiczną osobą i popieram bardzo takie ruchy – bez skrajności oczywiście ale z zaangażowaniem!

W swojej kuchni bardzo zwracam uwagę na to co jemy, jak jemy ale też czy jemy ekologicznie i ekonomicznie czyli po prostu mocno pracuję nad tym by nic się nie zmarnowało.

No i teraz otrzymuję książkę o tej tematyce – bardzo jestem jej ciekawa, bo to spektrum moich zainteresowań. Przekartkowuję ją i mam takie mieszane uczucia. Dobra zabieram się za czytania i tu już trochę więcej pozytywnych uczuć, no ale jakoś euforii nie ma…

No i teraz czy euforii nie ma bo ja stary wyjadacz jestem w tych tematach czy może liczyłam na coś bardziej wow?

Książka składa się z dwóch części. Pierwszy myślę sobie, że może być naprawdę pomocny osobom młodym, dopiero rozpoczynającym przygodę z kuchnią czy z ekologią w kuchni. Ta część to 50 porad jak zdrowo przechowywać żywność (np które produkty dobrze się mrożą w razie czego a które suszą itd).

Druga część to 60 przepisów na wegańskie i wegetariańskie potrawy i tu już tak no nie wiem… ja np żadnego przepisu nie zaznaczyłam do wypróbowania bo no same klasyki albo jakieś takie mało porywające przepisy? Być może znów, dobre dla osób uczących się gotować np Bakłażany z jajkiem sadzonym, Makaron z oliwkami, Owsianka z kurkumą.

zdjęcia bardzo minimalistyczne, data wydania 2022, twarda okładka