Zaczął się marzec, wielkimi krokami zbliża się dla nas koniec roku szkolnego. Już? Tak szybko? – może zapytacie. Tak! Raz, że my kolejny rok na Edukacji Domowej, więc formalnie musimy rok szkolny zakończyć maksymalnie z końcem maja, ale kiedy to się rzeczywiście stanie zależy tylko od tego kiedy dzieci zdadzą swoje egzaminy. Dwa, że moje dzieci dążą usilnie do ich finalizacji najpóźniej w kwietniu. Dlatego też rzeczywiście u nas wszystko ruszyło pełną parą i mocno rozchuśtaliśmy tą machinę, by zdać jak w tamtym roku egzaminy i mieć co najmniej 4 miesiące wakacji 🙂

Czemu o tym piszę? Bo chciałam podzielić się z wami tipem. Jeśli jak my jesteście w edukacji domowej, jeśli macie rodzinę wielodzietną jak my, jeśli macie szkolniaki i dzieciaki rozrabiaki – maluszki lub jeśli zupełnie jesteście w innych sytuacjach życiowych osadzeni to podpowiadam. Książeczki aktywizujące, takie z naklejkami zawsze powinny znajdować się na stanie rodziny. Taka nowa, świeża książeczka wręczona maluchowi pozwala nam wygospodarować trochę czasu na to by pouczyć starsze dzieci w ed, by popracować, by zabić nudę, by spokojnie poczekać na posiłek w restauracji nawet. Dziecko jest zajęte i zaopiekowane a my mamy potrzebną chwilę.

 

Poniżej pokazuję wam nowości wydawnictwa HarperKids w tym temacie.

 

Zabawy i zadania z naklejkami zostały opracowane tak, aby każde dziecko, niezależnie od indywidualnych zdolności i talentów, mogło znaleźć coś dla siebie.
Samodzielne rozwiązywanie bardzo prostych zadań sprawi maluchom frajdę i przyniesie satysfakcję, a w wykonaniu tych trudniejszych z pewnością pomogą bardziej doświadczeni fani łamigłówek.
Zadania zostały opracowane przy wsparciu merytorycznym metodyków nauczania przedszkolnego.

 

 

Najnowsze tytuły, które ukazały się w tej serii to:

  • Smerfy nowe przygody
  • My Little Pony
  • Masza i Niedźwiedź
  • Teen Titans Go!