Cześć, witam was serdecznie w kolejnym wpisie książkowym.

Tym razem jak co miesiąc ulubieńcy dzieci.

Bez zbędnych wstępów zabieram się do prezentowania tego co moje dzieci ostatnio szczególnie upodobały sobie do czytania.

 

 

„Mały czerwony autobus w moim mieście” Doris Eisenburger

Urocza książka dla przedszkolaków, złożona z wielu ciekawostek i smaczków – można do niej wracać niejednokrotnie.

Zawiera elementy opowieści o architekturze, historii, sztuce misternie wplecione w fabułę opowieści.

To opowiastka o pewnej rodzinie i niezwykłym pojeździe który posiadają.
Jest nim mały, czerwony autobus, który w zależności od potrzeby może jeździć ale też latać czy pływać jak łódka.
Po co? Bo rodzinka zwiedza miasto intensywnie ( a jest w nim wiele do odkrycia!) a pojazd może ich wszędzie dowieźć, ale również pokazać atrakcje z coraz to nowej perspektywy.

Książka jest bardzo ładnie i bogato ilustrowana, pełna szczegółów, które można oglądać wielokrotnie.

Wydawnictwo Zielona Litera, twarda okładka, data wydania 2021

 

 

 

 

„Frigiel i Fluffy. Na ratunek Lanniel” cz 9  Derrien, Frigiel, Minte

„Friggiel i Fluffy. Upadły Bóg” cz 10

Frigiel i Fluffy seria komiksów wydawana przez Wydawnictwo Jaguar.

Ich wielkim fanem jest mój syn drugoklasista. Moje dzieci ogólnie są wielbicielami świata Minecrafta, dlatego też te książki są dla nich tak atrakcyjne.

Sama forma komiksu jest szczególnie atrakcyjna dla dzieci uczących się czytać i rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem, więc bardzo polecamy spróbować, jeśli w rodzinie bliższej lub dalszej macie takie dzieci.

Scenariusz tych książek jest autorstwa panów Frigiel i Jean-Christophe Derrien, na podstawie powieści Frigiela i Nicolasa Digarda. Za rysunki i koloryzację odpowiada Minte.

W kolejnej 9 części będziemy przeżywać nową historię z Frigielem w roli głównej. Bohater ten razem z przyjaciółmi wrócili z Farlandii. Okazuje się jednak, że podczas ich nieobecności w Lanniel wiele się zmieniło. Gołym okiem widać, że ulice opustoszały a domu obróciły się w ruinę. Jest to skutek między innymi tego, że kontrolę nad miastem przejęli rozbójnicy, którym pomaga niebezpieczny Dewastator. Nasi bohaterowie podejmują decyzję o tym, że zrobią wszystko co w ich mocy by mieszkańcy Lanniel jak najszybciej odzyskali wolność.

W 10 części ukochany wuj Frigiela zostaje aresztowany. Jego bratanek nie ma chwili do stracenia by coś z tym zrobić ponieważ tylko jego wuj jest w stanie pomóc Frigielowi i jego przyjaciołom przedostać się do świata równoległego wymiaru, ale tam czeka ich totalne zaskoczenie.

 

 

 

„Ratownicy Świata Janek i tata – W podwodnych krainach”

„Ratownicy świata Janek i tata – Misja na Kalahari” Ewa Nowak, Wydawnictwo Młode Słowne

Ewa Nowak jest znaną i cenioną pisarką książek dla dzieci i młodzieży – ja pamiętam ją nawet z mojego wieku nastoletniego. Teraz z dziećmi czytamy jej książki (niektóre z nich prezentowałam tu na blogu) jak choćby książki z serii Czytam Sobie czy książki z serii o zwierzętach Pomóż mi przetrwać Akademia Mądrego Dziecka.

Seria Ratownicy Świata Janek i tata to nowość u nas, ale widzę że bardzo pozytywnie przyjęta przez dzieci, więc ich aprobata na pewno będzie prowadziła do kontynuacji czytania jej. To seria krótkich powieści przygodowych.

Dzisiaj chcieliśmy zaprezentować trzeci i czwarty tom serii, pozostałe tytuły to „Pożar w stadninie” i „Na dachu świata”.

Książki te liczą sobie po 80 stron, ale napisane są dużą czcionką, zawierają liczne ilustracje także świetnie sprawdzą się dla młodych, samodzielnych czytelników lub do czytania z rodzicem.

Dodatkowym atutem jest ten duet bohaterów – tata i syn to super skład ludzi, od razu czuć tu przygodę, męskie sprawy, zainteresowania i rozwiązania – z pewnością chłopców przekona to do sięgnięcia po książkę.

„W podwodnych krainach” to opowieść o tym jak Janek i tata mieli za zadanie uratować grupę nurków przed nadciągającą burzą. Niestety sytuacja się komplikuje kiedy w czasie akcji gubią jedną z oceanografek.

„Misja na Kalahari” to opowieść o tym jak Janek i tata wybrali się na zasłużony choć krótki urlop. Kiedy jednak sytuacja okazuje się trudna, bez wahania ruszają na ratunek – tym razem by ratować zagubionego na pustyni niedźwiadka.