Twardostronicowe książeczki, które polecamy będą treścią tego wpisu książkowego.

U nas korzysta z nich teraz już trzeci dzieciaczek, w przyszłym roku mój najmłodszy dzieć będzie z pewną się nimi zaczytywał (na razie jest na etapie ceratkowej książeczki). Jeśli poszukujecie inspiracji na tekturowe lektury, koniecznie sprawdźcie właśnie te, prezentowane poniżej.

 

 

 

„Buziaczki i przytulaski – słodka nauka liczenia od 1 do 10”

Bardzo ładnie wydana książeczka, z miłymi, dobrymi ilustracjami.

Książeczka ma za zadanie oswojenie maluszka z tematyką liczenia, dzięki niej może stawiać pierwsze kroki w świecie matematyki. Lektura ta uczy rozpoznawania cyfr i nauki liczenia do 10.

Co w tej książeczce ważne to jej tematyka, moim zdaniem świetna! Liczenie przytulasków i buziaczków – pozytywne emocje górą!

Wydawnictwo Babaryba, data wydania 2021

 

 

 

 

 

 

„Brum Brum Brum – Pojazdy – księga dźwięków” Iga Kowalczyk i Marc Marra

Maluszki, które dopiero uczą się mówić z przyjemnością poznają i żywo reagują na wyrazy dźwiękonaśladowcze. Dziecku łatwiej jest powiedzieć i zapamiętać kwa kwa niż słowo kaczka, albo brum brum niż słowo samochód. Dlatego takie książeczki jak ta, zawsze cieszą się dużym powodzeniem.

Ta lektura to świat pojazdów, autek i innych maszyn, można by było powiedzieć że męski świat, ale dziewczynki też żywo interesują się tą tematyką.

Jak robi rower? Jak robi traktor? Jak robi kosiarka? A jak robi parowiec?Ciekawe czy wiecie 🙂

Książka do zabawy i do ćwiczeń logopedycznych.

Wydawnictwo Babaryba, data wydania 2021

 

 

 

 

 

„Hania i Staś poznają świat – Wspaniały prezent – opowiadania” seria Krok po kroku.

Każdemu maluszkowi polecamy tę serię wydawnictwa Wilga. Bohaterami tej serii są Hania i Staś – dzieci w wieku przedszkolnym a treścią ich codzienne zmagania, problemy, pytania i przygody. Każdego dnia dzieci dowiadują się czegoś nowego, zdobywają nowe umiejętności. Myślę, że ich przygody np jak radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach będą fajnym drogowskazem dla naszych dzieci, które będą utożsamiać się z bohaterami.
W tej książeczce Hania i Staś uczą się jak wręczać i przyjmować prezenty – nie łatwa to sztuka!

Wydawnictwo Wilga, data wydania 2021

 

 

 

 

 

 

„Lena i Ignaś poznają świat – Cześć to my!” seria Krok po kroku

Idą za ciosem po poprzedniej lekturze, chciałam zaprezentować wam kolejną książeczkę z serii Krok po kroku wydawnictwa Wilga. Co prawda ta nie jest twardostronicowa, ale trzylatki z pewnością poradzą sobie z tą pozycją.

W tej książeczce znajdziemy krótkie opowiadania w sam raz dla przedszkolaków, które będą w stanie już skupić uwagę na tych krótkich tekstach.

Bohaterami jest rodzeństwo  Lena i jej młodszy brat Ignaś (nowe postacie w serii Krok po kroku obok znanych z wcześniejszych części Hani i Stasiu).

W tej części Lena i Ignaś poznają tajniki sztuki nawiązywania nowych znajomości – bardzo ważnej  życiu umiejętności.
Dzięki tym opowieściom i nasze dzieci będą mogły przećwiczyć temat nowych znajomości na placu zabaw, przełamywania swojej nieśmiałości oraz kwestii bardzo ważnej – czy można rozmawiać z nieznajomymi.

Wydawnictwo Wilga, data wydania 2021

 

 

 

 

„Kształty Akademia Kici Koci” oraz „Kolory Akademia Kici Koci” Anita Głowińska Wydawnictwo Media Rodzina

Chciałam napisać, że moja dwuipółletnia córeczka przejęła kolekcję książeczek o Kici Koci od swojego starszego rodzeństwa. To już trzecie dziecko w naszej rodzinie, które bardzo polubiło się z wielkooką koteczką.

Kicia Kocia to bohaterka, która jest z nami chyba od 10-12 lat? Moja córeczka była w niej absolutnie zakochana, potem synek, teraz kolejna córeczka ją uwielbia.

Nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazują się nowości z tej serii, których zawsze wypatrujemy i które uwielbiamy włączać do naszej kolekcji ku uciesze aktualnych fanów.

Tym razem chcieliśmy podzielić się z wami historyjkami o Kici Koci w wydaniu twardostronicowym, adresowanymi do najmłodszych czytelników. Oprócz kotki, drugim bohaterem książeczek jest jej brat Nunuś.

Akademia Kici Koci to książeczki  z pierwszymi pojęciami, pytaniami, wyrazami dla dzieci.

My mamy i polecamy dwie pozycje „Kształty?” oraz „Kolory”.