Świąteczne książki dla dzieci zajmują całą półkę w naszej rodzinnej biblioteczce, tworząc zbiór który z roku na rok nam się powiększa.

Zaczynając od początku Adwentu a skończywszy na okresie świąt Bożego Narodzenia jeszcze w styczniu i lutym, lubimy sięgać po tego typu lektury. Na moim blogu i Instagramie znajdziecie wiele pozycji, które wcześniej polecałam i pokazywałam. Zaczynając od książek o świętych, poprzez opowieści biblijne i historie narodzenia Pana Jezusa, skończywszy na bajkach i baśniach w świątecznym klimacie.

Dziś mam dla Was kilka propozycji, które są nowościami wydawniczymi a więc tym łatwiej znaleźć je w księgarniach.

Ten wpis to kolejna odsłona takiego spisu tym razem nasze nowości na 2021 rok.

 

 

 

„Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta! 45 otwieranych okienek!” Anita Głowińska

To jest u nas hit proszę państwa! Moja prawie trzylatka uwielbia szczególnie tę książeczkę. Czemu? Bo ma w środku dwie strony o pieczeniu ciasteczek a dokładniej mówiąc pierniczków i moja córeczka rozkłada sobie książkę i bawi się, że te ciasteczka piecze. No mówię, widok jest uroczy!

A sama książki bardzo przyjemna. Ja bardzo lubię wizualnie te książki i grafikę w której Kicia Kocia to koteczka z wielkimi oczami, ale widzę że moje dzieci po kolei też ją lubią – już trójkę miłośników mamy.

Idą święta a nasza bohaterka piecze pierniczki, robi ozdoby, pakuje prezenty, wreszcie zasiada do wigilijnego stołu. Ta książki to świetna okazja by maluchy poznały i osłuchały się z tematyką świąteczną. A otwierane okienka – zawsze hit!

Wydawnictwo Media Rodzina, twarda okładka – wydanie kartonowe, wydanie 2021

 

 

 

 

 

„Święty Mikołaj bombowy gość” Timothy Knapman i Chris Chatterton

To tej książki mam mieszane uczucia. Podoba mi się jej grafika, pełne szczegółów bardzo kolorowe ilustracje, ale sama treść hmm dla najmłodszych może być trochę niezrozumiała albo dezorientująca, dla starszych będzie lepsza, dla takich 5ciolatków przedszkolaków z poczuciem humoru.

Krótka historyjka o Mikołaju, któremu eksplodował dom na Biegunie Północnym i chwilo postanowił zamieszkać u pewnej rodzinki. Problem w tym, że sam mikołaj ale też jego Elfy i renifery to straszne urwisy, można by nawet rzec, że średnio wychowana banda urwisów, więc cóż rodzice tej rodzinki nie są zachwyceni, co innego dzieci…

Wydawnictwo Słowne Młode, twarda okładka, data wydania 2021

 

 

 

 

 

„Gwiazdkowy prosiaczek” J.K.Rowling, ilustracje Jim Field

Nowa powieść autorki Harrego Pottera, w dodatku świąteczna – prawdziwa gratka dla fanów jej twórczości.

I szczerze mówiąc sama przysiadłam do niej z chęcią. Książka adresowana jest dla starszych dzieci, bo to już kawałek porządnej lektury (ponad 300 stron), myślę że od ośmiu lat wzwyż pod warunkiem, że dziecko dobrze czyta (lub skombinuje sobie kogoś kto mu poczyta 🙂 A czyta się szybko bo historia wciąga. Trzeba przyznać pani Rowling, że niezłe ma pióro!

To historia chłopca imieniem Jack, chłopca który jak każde dziecko jest przywiązany do swojej przytulanki. i Wydarza się rzecz straszna – jego przytulanka ginie i to akurat w wigilię. Z drugiej strony ten specjalny dzień to przecież dzień cudów – chłopiec więc wyrusza w magiczną podróż odnaleźć przyjaciela.

Wydawnictwo Media Rodzina, miękka okładka, data wydania 2021

 

 

 

 

 

„Moja wielka rodzina czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość” Gerda Raidt

Bardzo ładnie wydana książka, która ma za zadanie zainicjować i naświetlić dzieciakom tematykę rodziny, genealogii, koligacji, powiązań, wspólnoty, pochodzenia. Bardzo fajne i bardzo ważne tematy. Fajne punkty wyjścia do wielu rozmów o historii, o rodzinie, o bliskich i dalekich krewnych. Również o zwyczajach dawnych i obecnych – chociażby zwyczajach na Boże Narodzenie. Ta książka zachęca do szukania swoich korzeni, odkrywania rodzinnej przeszłości, zwyczajów. Święta to również czas spotkań a ta książeczka może być jednym z tematów, które połączy pokolenia przy stole.

Wydawnictwo Babaryba, twarda okładka, data wydania 2021.