22 listopada przypada według Kalendarza Świąt Nietypowych.

Znacie takie święto? 🙂

Pomyślałam sobie, że to dobra okazja by zaprezentować wam tutaj właśnie książeczki dla najmłodszych. To właśnie dzieciom dedykowane jest to święto i te książeczki. Jednak by nie było tak przewidywalnie, mam dla was coś specjalnego.

Wodne kolorowanki? Czy wasze dzieci je znają? Czy lubią?

To specjalny rodzaj książeczek do których wystarczy jedynie woda, którą wlewamy do załączonego pisaka. Mokrym pędzelkiem malujemy zaznaczone powierzchnie a one odbarwiają się ukazując ilustracje. Można dziecko nawet samo z nimi zostawiać, bo nie ma obawy, że dziecko pobrudzi cokolwiek kolorując.

Piszę o tym rodzaju książeczek, więc pokażę wam przy okazji te, które u nas jako nowości się pojawiły, może was zainteresują. Wszystkie są wydawnictwa HarperKids.

 

„Wodne czary mary” to nowa, aktywizująza seria wydawnictwa HarperKids.

To bezpieczne dla najmłodszych, kartonowe książki z zaokrąglonymi rogami. Do każdej książki dołączony jest flamaster, który napełniamy, zwykłą, czystą wodą. Na każdej stronie książki są specjalne miejsca, które „kolorujemy” czyli smarujemy wodą z mazaka i wtedy pojawia się ukryty obrazek. Kolorowanie czystą wodą nie pozostawia po sobie bałaganu jak malowanie farbami, papier nie przemięka, a tusz użyty w książeczce nie rozpuszcza się i nie plami. Jeśli więc podczas zabawy woda się wyleje, wystarczy ją po prostu wytrzeć, a otoczenie, ubranko, rączki małego artysty albo nowa biała kanapa pozostaną nietknięte! Książeczkę można kolorować w nieskończoność, dlatego z powodzeniem zastąpi kilka innych, klasycznych kolorowanek! Wystarczy, że rysunek wyschnie i wtedy znów można go „malować”

W serii ukazały się nowe dwa tytuły:

 

 

Bing. Wodne czary-mary

Bing przygotowuje koktajl, wybiera się na piknik z przyjaciółmi, bawi się klockami i wraz z Sulą spaceruje po parku. Ale… na wszystkich ilustracjach brakuje ważnych postaci lub elementów! Z jakich składników Bing przygotuje napój? Kto wraz z króliczkiem buduje wieżę z klocków? Co Sula i Bing zbierają podczas przechadzki w parku i jakie zwierzątko im w tym towarzyszy? Aby zobaczyć to wszystko, wystarczy zamalować białe pola na każdej stronie tej książki zwykłą wodą. A gdy papier wyschnie, ilustracje znów staną się niewidoczne i zabawę można zacząć od początku. Malowanie ułatwi dołączony do książki flamaster, który można bez końca napełniać wodą!

 

Cocomelon. Wodne czary-mary
Cocomelon – ulubieniec najmłodszych zaprasza do wspólnej przygody z wyjątkową książką do kolorowania. JJ uwielbia zabawę z całą rodziną na plaży a także zabawę wodą w codziennej kąpieli. Ale co to? Niektóre przedmioty zaginęły! Czy pomożesz JJ odnaleźć niewidoczne zabawki? A może spróbujesz odkryć jakie zwierzęta towarzyszą bohaterom opowieści Cocomelon?