Czy wiecie, że 28 października obchodzimy Światowy Dzień Animacji według kalendarza świąt nietypowych?

To święto obchodzone na cześć pierwszego publicznego pokazu animacji Theatre Optique Emile Reynaud’a w Grevin Museum w Paryżu.

Pomyślałam sobie, że to fajna okazja by pokazać wam nowości w naszej biblioteczce, które oparte są na filmach animowanych.

Ulubieni bohaterowie bajeczek animowanych – kto z nas ich nie miał. Takie filmy to nieodłączny element dzieciństwa. Pomimo tego, że nasza rodzina nie miała i nie ma telewizora to jednak wybrane bajeczki i moje dzieci oglądają.

 

 

„Dolina Muminków. Poznaj Muminki!” Ruchome obrazki Wydawnictwo Harper Kids

Jako dziecko uwielbiałam Muminki i książkę i bajkę i postacie.
Dlatego tak bardzo lubię książeczki z nimi w roli głównej.
Czasem mam wrażenie, że bardziej dla siebie je nabywam niż dla moich dzieci 🙂Tym razem chciałam zaprezentować wam i zainspirować was do zwrócenia uwagi na serię „Ruchome obrazki” przeznaczoną dla dzieci w wieku 3-7 lat, choć moim zdaniem nadaje się nawet dla dzieci w wieku 2 lat – moja córeczka jest nią żywo zainteresowana być może dlatego, że ruchome obrazki to u nas zawsze hit!

Ilustrowana kadrami z filmu animowanego w stylu Tove Jansson. To zaproszenie do świata tych małych stworzonek.

Książka jest twardostronicowa, w twardej oprawie, gruba, solidna i w dużym formacie – idealna dla maluchów.

To książka, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość już od najmłodszych lat!

Zajrzyjcie też do wcześniejszych moich wpisów, w których pokazywałam inne Muminkowe propozycje
np opowiadania o Muminkach czy Bardzo ważne sprawy muminkowe dla najmłodszych.

Wydawnictwo HarperKids, 22 strony, data wydania 2021.

 

 

 

 

    

 

 

„Cocomelon. To lubię. Warzywa” Wydawnictwo Harper Kids

Podzielacie fenomen Cocomelon? Wasze dzieciaki znają tych bohaterów? To ostatnimi czasy bardzo popularne animowane filmiki anglojęzyczne dla dzieci. Edukacyjne bajeczki, pioseneczki, rymowanki dla najmłodszych i przedszkolaków. Fajnie sprawdzają się do nauki angielskiego dla dzieci od podstaw.

Bohaterowie tego serialu zagościli także w książeczkach dla dzieci. Pierwsza z nich „To lubię. Warzywa” jest znakomitą okazją by nie tylko nauczyć dziecko warzyw, ale porozmawiać z nim dlaczego są takie ważne w nasze diecie, co nam dają, jak je przygotować i przyrządzić by smakowały także niejadkom. Barwne ilustracje i poręczny, niewielki format są atrakcyjne dla malucha, który chętnie zgaduje kolory warzyw i dyscypliny sportu uprawiane przez bohatera książki.

 

 

 

„Cocomelon. To lubię. Dobre słowa” Wydawnictwo Harper Kids

Wszyscy wiemy jak ważne jest by nauczyć dziecko kultury osobistej. By słowa: proszę, dziękuję, przepraszam na stałe weszły do codziennego słownika dziecka. Oczywiście najlepiej sprawdzi się tu bardzo naturalna metoda nauki przez przykład, przez obserwację nas w życiu.
Jednak dodatkowym wsparcie mogą zawsze być książeczki, które będą dzieciom się podobały.
Ta – pomaga najmłodszym odkrywać właśnie  -jakie magiczne słowa pomagają w życiu! Dzień dobry, przepraszam, dziękuję – to słowa, które mogą sprawiać, że inni się uśmiechają. Bohaterowie książeczki pokazują, że dzięki takim zwrotom wspólna zabawa staje się lepsza, a zwracanie się o pomoc łatwiejsze. Książka „Cocomelon. To lubię. Dobre słowa” ma wygodny format i wytrzymałe kartonowe strony odporne na wielokrotne wspólne czytanie i oglądanie. Kolorowa książeczka jest znakomitym pretekstem do rozmowy o tym dlaczego uprzejme słowa są ważne na co dzień i może stać się miłym prezentem nie tylko dla małych wielbicieli Cocomelona.

 

 

 

 

„4 pory roku. Masza i Niedźwiedź.  Książka z otwieranymi okienkami” Wydawnictwo Harper Kids

Masza i niedźwiedź to para animowanych bohaterów bajeczki dla dzieci o tym samym tytule, którzy na stałe już weszli do kanonu fenomenalnych dobranocek. Ostatnio a może już od dłuższego czasu obserwuję wielki bum na ten tytuł. Podobizny postaci można zobaczyć wszędzie, od ubrań z ich nadrukiem po płatki śniadaniowe. I nie dziwię się. Mi samej ta bajeczka się podoba.
Dzisiaj chciałam pokazać wam książeczkę z tymi bohaterami w roli głównej. Dodatkowym atutem jak zawsze, jeśli o dzieci chodzi, są otwierane okienka w książkach.

Otwieranie i zamykanie klapek rozwija zdolności manualne dzieci, a wspólne poszukiwanie ukrytych elementów to dobra zabawa dla całej rodziny!

Tutaj nasi bohaterowie uczą czytelników pór roku. Wiosną spacerują wśród drzew, latem spędzają czas nad stawem, jesienią biwakują w lesie, a zimą cieszą się fantastycznymi świątecznymi prezentami.

 

 

 

 

 

 

„100 słów na co dzień. Bing.  Książka z otwieranymi okienkami” Wydawnictwo Harper Kids

Bing to brytyjski serial animowany, którego głównym bohaterem jest rezolutny króliczek. Jest ciekawy świata i codziennie uczy się czegoś nowego.

W książce 100 słów na co dzień uczy maluchy nazywać otaczające je przedmioty: parasol, książka, kwiaty, latawiec i inne. Moja córeczka uwielbia właśnie te słowa bo łatwo rozpoznaje i nazywa przedmioty, co daje jej ogromną satysfakcję.
Jest ładnie wydana, z ładnymi obrazkami.
Dodatkowym atutem są okienka do otwierania.
Pod klapkami na każdej stronie kryją się dodatkowe niespodzianki. Pora sprawdzić, co znajduje się w lodówce, a co w koszu na pranie, co jest w ogrodzie, a co za domem. Jakie skarby można znaleźć w kuchni, a co stoi na półce w salonie.