Meble do spiżarni – jakie wybrać i na co zwracać uwagę – oto temat mojego dzisiejszego wpisu.

Chciałam was dzisiaj zainspirować do urządzenia funkcjonalnej spiżarni.

Nie każdy ją ma powiecie… Tak to prawda, ja właściwie też jej nie mam. Jednak udało mi się wygospodarować trochę miejsca w garderobie ogólnodomowej, przeznaczonej na okrycia wierzchnie i sprzęty gospodarstwa domowego.

Czy warto mieć spiżarkę?

Pisałam o tym szerzej w moim artykule o zapasach żywności. Tak, uważam, że warto mieć w domu miejsce na magazynowanie żywności długoterminowej. Nie tylko ze względu na panującą pandemię czy inne losowe wypadki. Zapasy żywności pozwalają nam realnie oszczędzać na jedzeniu. Produkty o długiej dacie przydatności do spożycia możemy kupować w dużej ilości w momencie kiedy jest na nie promocja a potem sukcesywnie zjadać dokupując następne. Mi ta metoda świetnie się sprawdza.

Wracając do meritum – po pierwsze urządzając spiżarkę starajmy się maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń jaką posiadamy. Spiżarki to zwykle małe klitki o dziwnych kształtach powstałe z wykorzystania miejsca pod schodami, we wnękach, na skosach. Ważny jest wygląd ale jeszcze ważniejsza ergonomia i funkcjonalność.  Zaczynamy więc od dokładnych pomiarów wolnej przestrzeni.

Następnie szukamy inspiracji – mam nadzieję, że mój wpis będzie dla was jedną z nich 🙂

Potem odwiedzamy sklepy szukając konkretów. Z racji panujących warunków epidemii i z racji tego, że po prostu lubię zakupy przez net (niezwykle ważnym tu argumentem jest to, że potem kurier wniesie mi je na 3 piętro) wybieram sklepy meblowe internetowe. Dzisiejsze przykłady mebli na potrzeby tego wpisu zaczerpnęłam ze sklepu www.edinos.pl

 

Mam dla was kod rabatowy o wartości 50 zł. Wystarczy przy składaniu zamówienia wpisać:

edinos50

Śpieszcie się bo będzie ważny dla pierwszych 20 osób.

 

 

 

Meble do spiżarni – jakie wybrać:

 

1. Klasyczne regały jak na książki

– taki właśnie postawiłam u siebie. Można idealnie wybrać wysokość do samego sufitu. Świetnie sprawdza się na słoiki z przetworami, puszki z warzywami i owocami oraz te rybne czy mięsne, na olej, na słoje do których przesypuję kasze, ryże, na duże zamykane pojemniki na mąkę.

 

Zdjęcie produktu Industrialny regał Nidan 3X - dąb artisan.

 

2 Regał schodkowy

– to świetny sposób na wykorzystanie przestrzeni przy skosach np pod schodami. Można w nim trzymać produkty w otwartych półkach, można zakupić pojemniki plastikowe, które świetnie się też sprawdzą do przechowywania warzyw: ziemniaków, cebuli, marchewki.

tutaj duży wybór regałów

 

 

 

 

3 Małe, słupkowe regały

– poręczne, łatwo można je przestawić, świetnie sprawdzą się gdy brakuje na miejsca. Ładnie się prezentują i schowają wszystkie pstrokate opakowania produktów.

 

 

 

 

 

A co jeśli nie ma miejsca na spiżarnię?

Rozwiązaniem będzie regał z zamykanymi szafkami – taki regał sam w sobie może stanowić spiżarnię, jeśli w ogóle nie mamy na nią miejsca. Ten, który tu przedstawiam wyjątkowo podoba mi się ze względu na ciekawy design. W otwartych szafkach można trzymać piękne słoiczki z przetworami w zamkniętych całą resztę składowanych produktów