Jak wyczyścić piekarnik
– domowe sposoby

jak_wyczyscic_piekarnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jak_wyczyscic_piekarnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdarza Wam się być roztargnionym i przypalić coś w piekarniku? Mi tak… czasem ciasto tak wyrośnie, że aż wykipi, czasem ser zółty wyląduje na blaszce a nie na pizzy, czasem po prostu trzeba wyczyścić piekarnik bo kilkurazowym użyciu.

Jak poradzić sobie z taką sytuacją – oto 5 sposobów – któryś na pewno się sprawdzi 😉

 

 • 1. Woda + termoobieg – piekarniki, które posiadają funkcję termoobiegu możemy wyczyścić w ten sposób: Do piekarnika wstawiamy naczynie z wodą, włączamy piekarnik z funkcją termoobiegu. Parująca woda rozmiękczy brud. Po tym zabiegu czyścimy piekarnik wodą z płynem.

   

 • 2. Ocet – roztworem octu (4 łyżki octu na litr wody) myjemy piekarnik regularnie, przecieramy wentylator oraz szybkę. Dno przypalonych blaszek zalewamy wodą z octem, zostawiamy na noc. Myjemy.

   

 • 3. Soda – sodę mieszamy z niewielką ilością wody i taką papkę nanosimy na przypalenie, zostawiamy na 2 godziny lub na noc a potem szorujemy. Ścianki piekarnika i blaszki, jeśli mamy świeże przypalenia, możemy od razu, na bieżąco wyszorować papką z sody i wody a potem wypłukać pod bieżącą wodą (blaszki) lub przecierać kilkukrotnie świeżo wypłukaną ściereczką.

   

 • 4. Folia aluminiowa – Kawałek folii aluminiowej zgniatamy w kulkę i tak powstałym zmywakiem szorujemy przypalone ruszty piekarnika.

   

 • 5 Pianka/płyn do grilla, kuchenek i kominków – tym preparatem szorujemy piekarnik, jeśli żadne z naturalnych metod nie dały sobie rady. Następnym razem staramy się nie dopuścić do tak dużych i trwałych zanieczyszczeń piekarnika..

 

 

A jakie są Wasze sposoby na czyszczenie piekarnika? Bardzo chętnie je poznam !

 

 

 

 

 

Podobne tematy:

 

 

Jak wyczyścić przypalony garnek? Jak wyczyścić przypalony garnek? – 5 sposobów

 

jak_odkamienic_czajnik  Jak odkamienić czajnik

 

 

Jak pozbyć się muszek owocówek – ekologiczny, niezawodny sposób  Jak pozbyć się muszek owocówek – ekologiczny, niezawodny sposób

 

porcelana  Jak dobrze wybrać porcelanę

 

Jak przedłużyć życie kwiatom ciętym  Jak przedłużyć życie kwiatom ciętym

 

Jak oszczędzać w kuchni #1 – punkt wyjścia i kilka ciekawostek co zamrażać   Jak oszczędzać w kuchni #1

 

Woda owocowa porzeczkowo – rozmarynowa  Co pić w upalne dni? Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.