ksiazki

 

 

 

 

 

 ksiazki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cześć!

Chciałam podzielić się z Wami dzisiaj 4 książkami, które przeczytałam w ostatnim czasie i miło spędziłam przy nich czas.

W marcu nie miałam zbyt wiele czasu, ale książki na które trafiałam były tak wciągające, że wolałam urwać troszkę ze snu by móc poczytać 🙂

 

Powiedzcie co czytanie, chętnie się zainspiruję 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Zdumiewający powrót Nory Wells” Virginia Macgregor

Do tej książki podchodziłam jak do jeża.

Przeczytałam opis z okładki i od razu mnie zainteresował, z drugiej strony jestem bardzo emocjonalną osobą i nie często wybieram dramaty bo długo potem je przeżywam…

Ciekawość jednak zwyciężyła!

Z opisu możemy dowiedzieć się, że Nora główna bohaterka pewnego ranka wychodzi ze swojego domu i znika. Wraca po sześciu latach i okazuje się, że kobieta która pomogła rodzinie przetrwać trudne chwile po jej odejściu, zajęła jej miejsce, dzieli łóżko z jej mężem a dzieci Nory nazywają ją mamusią.

Książka ma 500 stron a po przeczytaniu tej zajawki zastanawiałam się co można tak długo opisywać. Czy konfrontacja powracającej z tymi którzy zostali to nie jest jedno wydarzenie, rozmowa, reakcja, może wyjaśnienia?

Okazuje się, że i tak i nie.

Autorka stworzyła świetną kreację, w której każdy z bohaterów (żona która odeszła, żona która została, mąż, dwie córki) opowiadają co czują, jak myślały o sytuacji wcześniej, co o niej myślą teraz, jakie mają oczekiwania, jakie żale, jakie pomysły na dalsze życie.

Przejmująca opowieść o rodzinie, o trudnych relacjach, oczekiwaniach życiowych, uczuciach.

 

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

500 stron

data wydania 2017

 

 

powrot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Dzisiaj rozmawiamy o Pani” Agnieszka Nadbradalik

Z jednej strony nieodkrywcza formuła z drugiej naprawdę bardzo ciekawa – rozmowy z żonami sławnych mężów w których mają mówić przede wszystkim o sobie i o swoim życiu.

Po książkę sięgnęłam przyciągnięta dwoma nazwiskami: Gawlińska i Religa.
Jeśli chodzi o pierwszą Panią to zawiodłam się na jej postawie życiowej – wywarła na mnie wrażenie kuli u nogi mężczyzny, trzymającej go na siłę, takiej nie znającej własnej wartości kobiety uzależnionej toksycznie od faceta – artysty chodzącego sobie samopas.

Z kolei Pani Religa zrobiła na mnie duże wrażenie kobiety silnej, niezależnej, spełnionej nawet przy boku wielkiego męża, kobiety znającej swoją wartość, realizującej swoje cele i aspiracje zawodowe i pozwalającej facetowi realizować swoje, nawet za cenę rozłąki, za cenę rodziny.

Po tej lekturze poszłam na film „Bogowie”, z którym jakoś tak zwlekałam, ze względu na jego wagę emocjonalną (i rzeczywiście film mocny, emocjonujący, ale warty obejrzenia!).

W książce znajdziemy jeszcze inne ciekawe rozmowy z Kapuścińską, Myśliwską, Niedenthal, Pawlik, Starską.

 

Wydawnictwo Literackie

250 stron

data wydania 2017

 

 

pani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Hotel nad oceanem” Colleen Coble

To pierwsza z książek pisarki po które sięgnęłam, ale już wiem że nie ostatnia!

To trochę thriller, trochę sensacja, na pewno jest to książka w której wiele się dzieje, są tajemnice, śmierć, zaginięcie, dochodzenie, są trudne relacje rodzinne, zdrada, miłość i śmiertelna choroba.

Wątek główny jest bardzo ciekawy i trzyma w napięciu do samego końca a finał jest dość zaskakujący i trudny.

Wszystko zaczyna i kończy się na Claire Dellamare, która przyjeżdża do hotelu nad oceanem by ojcu towarzyszyć w spotkaniu biznesowym ich rodzinnej firmy.

Na miejscu dostaje niewyjaśnionego ataku paniki, kiedy zaczynają nawiedzać ją dziwne wspomnienia.

Okazuje się, że była już tutaj. Jej rodzice w tym hotelu wyprawiali jej czwarte urodziny podczas których zaginęła. Rok później odnalazła się w tym samym miejscu z przypiętą do sukienki karteczką ze swoim nazwiskiem. Nikt nie wiedział co się z nią działo w tym czasie.

Claire postanawia rozwiązać zagadkę, zwłaszcza że pojawiają się przebłyski wspomnień na granicy jej świadomości i zwłaszcza, że ktoś depcze jej po piętach i za wszelką cenę próbuje wyciszyć na zawsze.

 

 

Wydawnictwo Dreams

400 stron

data wydania 2016

 

 

 

hotel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Epidemia” Alex Kava

To książka dla osób, które lubią kiedy dużo się dzieje, jest dynamicznie, intensywnie, mocno, strasznie, zagadkowo, to książka dla fanów kryminałów z dreszczykiem.

Dwa pozornie nie związane ze sobą samobójstwa, jedno w Chicago, drugie w Alabamie, jedno mężczyzny, drugie kobiety, jedno dokonane przez skok z osiemnastego piętra luksusowego hotelu, drugie przez utopienie w rzece.

Dwie sprawy dla lokalnej policji, do czasu kiedy zostaje odkryty trop który je łączy.

Śledztwo przejmuje FBI i wywiad wojskowy kiedy okazuje się że zmarli byli nosicielami zmutowanego wirusa.

Śledczy odkrywają ślad spisku, który może doprowadzić do zagłady. Przeciwnik wynalazł skuteczną metodę zarażania ogromnej ilości ludzi. Rozpoczyna się walka z czasem…

 

 

 

Wydawnictwo HarperCollins

320 stron

data wydania 2017

 

 

 

 

epidemia