Dobrze się czyta – „Wszystkie kolory nieba” Krystyny Mirek

krystyna_mierek

 

 

 

 

 

Moi drodzy, chciałam podzielić się z wami tytułami książek, które ostatnio przeczytałam i które uważam są godne polecenia.

A mowa tutaj o książkach Pani Krystyny Mirek „Większy kawałek nieba” oraz „Wszystkie kolory nieba” (część druga to świeżynka, której premiera odbyła się w tym miesiącu).

 

To literatura kobieca w najlepszym wydaniu, wciągająca, emocjonująca, relaksująca, optymistyczna!

 

Główną bohaterką jest Iga – dziewczyna mocno doświadczona przez życie, pochodząca z rodziny patologicznej, przeżywająca zawód miłosny, ciężko pracująca na życie na emigracji a do tego ciągle wyciągająca z długów i nieciekawych historii swojego ojca alkoholika.

Po tylu zawodach życiowych Iga jest przekonana o tym, że twarde życie uodporniło ją na uczucia i emocje, szczególnie na miłość. Ceni sobie pragmatyzm, realnie podchodzi do życia, nie marzy – żyje z dnia na dzień.

 

Głównym bohaterem jest Wiktor – facet dojrzały, wdowiec, ojciec syna w wieku nastoletniego buntu, zamożny restaurator i biznesmen.

Po stracie ukochanej żony zamyka się w sobie i nie dopuszcza nikogo do świata swoich uczuć. Swojemu synowi dałby gwiazdkę z nieba, ale nie ma odwagi się do niego zbliżyć, porozmawiać.

Wmawia sobie, że spełnianie wszystkich zachcianek chłopaka i wynajęcie dla niego najlepszej gosposi to właśnie jest miłość ojcowska.  Żadnej kobiecie też nie jest w stanie oddać serca, choć od śmierci żony minęło już dużo czasu a on od kobiet nie stroni.
Praca to jego cały świat.

 

Los przypadkowo ich styka i wiele rzeczy w ich życiu zaczyna się zmieniać.

Nie dzieje się to szybko, nie dzieje się to bez przeszkód i komplikacji, ale tych dwoje zaczyna rozumieć, że warto mieć w życiu marzenia i warto pomagać im się spełnić.

 

 

 

Wydawnictwo Znak

miękka okładka

cena z okładki 36,90zł

po ok 400str

 

 

 

 

wszystkie_kolory_nieba

 

 

 

 

krystyna_mierek

 

 

 

 

kod rabatowy

 

 

A co fajnego Wy czytacie?

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.