babska stacja

 

 

 

 

Cześć!

Zapraszam Was dzisiaj do mojej prezentacji ostatnio połkniętych książek oraz do szybkiego i bardzo przyjemnego konkursu dzięki któremu również będziecie mogli je przeczytać 🙂

 

 

 

Smażone zielone pomidory” czytałam już całe wieki temu, zdaje się, że w liceum i tak bardzo mi się wtedy spodobały, że postanowiła kupić egzemplarz do mojego zbioru książek.

Wtedy będąc nastolatką i mając ograniczony budżet na wydatki, miałam swój własny sposób kupowania książek. Bardzo zależało mi by nie lokować niepotrzebnie pieniędzy w te, po które może nigdy nie będę chciała już sięgnąć. Dlatego najpierw książki zwykle wypożyczałam z biblioteki miejskiej, ale kiedy ta po przeczytaniu dostawała ode mnie ocenę 5/5 czy 4/5 kupowałam egzemplarz do mojego zbioru wiedząc, że jeszcze po nią sięgnę.

„Smażone zielone pomidory” to powieść z kulinarnym tłem, pełna smaków, zapachów, apetycznych opisów a nawet przepisów przepełniających fabułę, dlatego szczególnie przyjemnie się nią czyta.

Kiedy wypatrzyłam nową, świeżutką książkę Fannie Flagg – „Babska stacja”, nie mogłam się jej oprzeć.

I powiem Wam, że połknęłam ją niesamowicie szybko, za szybko niestety. Bardzo dobra książka! U mnie 5/5.

Nie dość, że znakomite, dojrzałe pióro autorki, lekki język z dużą dawką dobrego humoru, to jeszcze cała powieść tak skonstruowana, że do samego końca trzyma w napięciu, jest nieprzewidywalna i ma świetne, zaskakujące zwroty akcji.

Ogromny plus także za ciekawy, nieszablonowy temat historii, poruszany w tzw kobiecej literaturze.

„Babska stacja” to opowieść o Sookie, prawie (choć jak się potem okaże już) sześćdziesięciolatce, mieszkającej w Alabamie w 2005r. Właśnie wydała trzy córki za mąż, zorganizowała w krótkim czasie trzy wesela i zastanawia się jak po tym wszystkim na nowo zorganizować sobie życie, jak odpocząć, jakie zajęcia sobie znaleźć.

Niespodziewanie dostaje list polecony z metryką swojego urodzenia całkowicie inną niż ta którą zna od zawsze.

Wszystko wskazuje na to, że była adoptowana o czym nie wiedziała, ale nie wie czy w tym wieku chce nawet sprawdzać czy to prawda i wywracać swoje życie do góry nogami.

Ciekawość bierze jednak górę. Sookie wyrusza do Kalifornii by szukać korzeni (polskich !!!) poznać Fritzie i jej niesamowitą historię życia, w którym prowadziła w czasie wojny Babską Stację Benzynową jedynie ze swoimi siostrami a także była (wraz z siostrami!) jedną z nielicznych pilotek w czasie wojny, transportując żołnierzom samoloty z linii produkcji do baz wojskowych.

Czy Sookie odnajdzie swoich prawdziwych rodziców, czy będzie chciała i czy będzie to możliwe? I czy będzie miało to wpływ na jej ówczesne, dojrzałe życie?

Bardzo polecam!!!

 

Wydawnictwo Otwarte

miękka okładka

obie ponad 400 stron

data premiery Babskiej Stacji – 18 marca 2015!

 

 

 

 

KONKURS

 

Nagrody

Mam dla Was 2 pakiety w skład których wchodzi po egzemplarzu „Smażonych zielonych pomidorów” oraz „Babskiej Stacji”

 

Co trzeba zrobić:

Wystarczy, że w komentarzu pod tym wpisem napiszesz Czy czytałeś którąś z książek Fannie Flagg i jaką książkę z wątkiem kulinarnym w tle polecasz

 

 

 

Każdy może zostawić max 3 komentarze (nie mogą być takie same).

 

Osoby niezalogowane proszę niech zostawią adres mailowy (warunek konieczny by komentarz był wzięty pod uwagę)!

 

 

A książki dostaną komentarz 9 i 26

 

Konkurs rusza 18 marca 2015r i trwa do końca dnia 19 marca 2015 do 23.59

 

Wszystkie komentarze, które dodajecie będą ukryte – zostaną opublikowane po zakończeniu konkursu.

 

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni do 25 marca.

 

Zapraszam do zabawy 🙂

 

Powodzenia!

 

 

 

babska stacja