Prezenty dla niego

 

 

 

 

 

 

Jeśli jeszcze szukacie prezentu dla któregoś faceta w waszej rodzinie: męża, chłopaka, brata, taty to szybko pokazuję co ja w tym roku wybrałam dla Panów (pewnie spodziewaliście się, że będą to książki 😉

Książek samych nie czytałam, ale czytałam o nich sporo przed wyborem ich i były to polecane w necie pozycje. Na potrzeby tego wpisu przytaczam o nich krótka informacje o treści książek z okładki.

 

Oczywiście bardzo zachęcam was o wpisanie w komentarzu swoich wyborów i pomysłów!

 

 

 

 

Kryptonim Garbo”  Nigel West, Juan Pujol Garcia

 

Najskuteczniejszy podwójny agent drugiej wojny światowej, znany aliantom jako Garbo, Niemcom zaś jako Arabel. Jego „siatkę szpiegowską” w Wielkiej Brytanii doceniono tak bardzo, że został odznaczony… przez obie strony.

W trakcie wojny Garbo przekazywał Niemcom informacje zebrane przez dwudziestu czterech agentów. Wszyscy byli wytworem jego wyobraźni, czego nigdy nie odkryli najlepsi szpiedzy Hitlera. Nawet nie podejrzewali podwójnej gry.

W jednej z najśmielszych operacji szpiegowskich wszech czasów Garbo przekonał Niemców do wydania rozkazu powstrzymującego oddziały, które mogły udaremnić lądowanie aliantów w Normandii 6 czerwca 1944 roku (Dzień D). Bez niego druga wojna światowa mogła się potoczyć zupełnie inaczej.

Przez dziesięciolecia prawdziwa tożsamość Garbo trzymana była w ścisłej tajemnicy. Po wojnie zniknął. Wiele lat później, po upozorowaniu własnej śmierci Juan Pujol García wyłonił się z owianego mgłą tajemnicy świata wywiadu. W nowej, uaktualnionej o oryginalne dokumenty MI5 wersji swojej relacji ujawnia kulisy tych niezwykłych wydarzeń.

Wydawnictwo RM

Liczba stron: 230

Format: 158×213 mm

Oprawa: Oprawa miękka

Rok wydania: 2013

 

gabro

 

 

 

 

 

 

Hitlerjugend. Dzieci Hitlera” Michael H. Kater

 

Hitlerjugend, w której otwarcie wyznawano darwinowską zasadę wyższości najsilniejszych, zachęcała do indywidualnego oraz zbiorowego sadyzmu, fizycznych i psychicznych tortur oraz wszelkich form znęcania się nad rówieśnikiem przez grupę. Przeprowadzano obowiązkowe testy na odwagę, które polegały m.in. na skakaniu z wysokości pięciu metrów do wody – bez względu na umiejętności pływackie – wspinaczce po stromych ścianach skalnych bez odpowiedniego zabezpieczenia oraz wykonywaniu niekończących się serii przysiadów.

Rekrutacja dzieci w szeregi przesiąkniętych ideologią organizacji politycznych przyjęła najjaskrawszą formę w Hitlerjugend, która powstała w 1933 r., tuż po przejęciu władzy w Niemczech przez nazistów. Książka opisuje nazistowskie metody indoktrynowania młodego pokolenia Niemców i manipulowania nimi przez państwo totalitarne. Prezentuje też sylwetki chłopców i dziewcząt, którzy się opierali tym zabiegom. Autor opisuje, jak Hitlerjugend wstrząsała podstawami tradycyjnej moralności, równocześnie utrzymując, że stoi na ich straży, oraz jak wyglądały odważne – lecz skazane na niepowodzenie – próby sprzeciwu. Stanowi również refleksję na temat problemów związanych z przejściem członków pokolenia poddanego indoktrynacji na stronę wartości demokratycznych.

Wydawnictwo RM

Liczba stron: 320

Format: 158×213 mm

Oprawa: Oprawa miękka

Rok wydania: 2013

 

Hitlerjugend

 

 

 

 

 

 

Was było milion diabłów i aniołów” J.M. Stefaniuk

 

Rok 1919. Władysław K. – młody porucznik, po pogromie ludności polskiej, w którym zamordowana zostaje jego ukochana Elżbieta Drożyńska, dezerteruje z wojska i z grupą wiernych towarzyszy wymierza sprawiedliwość na własną rękę. Prowadząc własną wojnę, staje się legendą Kresów.

Powieść splata losy wielu barwnych postaci tamtych lat. Klimt jest weteranem, byłym carskim szpiegiem, zabijającym bez wahania, wykonującym do końca każde zadanie. Joanna Heleńska, Janka Niewiadomska, Teresa Brylska to kobiety, dla których obowiązek służby Polsce jest ważniejszy niż ich marzenia, ale niekoniecznie silniejszy niż miłość…

Los postawił ich przed najtrudniejszym wyzwaniem. W cieniu rozgrywającej się w oddali Bitwy Warszawskiej dostają do wykonania zadanie, które ma zapobiec połączeniu armii bolszewickich. Mają zostać bohaterami i zginąć lub zamilknąć na wieki. Pamięć o tej historii nie może przetrwać.

„Was było milion diabłów i aniołów” to książka o ludziach tamtych czasów. O kalejdoskopie, w którym to, co prawdziwe przeplata się z bajaniem i legendą, w którym mieszają się przyjaźń z nienawiścią, miłość ze strachem, odwaga z tchórzostwem, życie ze śmiercią, a diabły z aniołami.

Wydawca: Novae Res, 2013

oprawa miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 284

 

was było

 

 

 

 

 

 

Zbigniew Domino „Syberiada polska”

 

Syberiada polska to  pierwsza część cyklu powieściowego Zbigniewa Domino, wysoko ocenianego i bardzo dobrze przyjętego przez krytykę i czytelników. To w niej przedstawiony jest dramat ludności polskiej wyrzuconej ze swoich domów i masowo deportowanej z Zachodniej Ukrainy na Syberię i do Kazachstanu. Poprzez losy głównego bohatera Staszka Doliny poznajemy dramatyczną walkę o przetrwanie i zachowanie życia jego najbliższych i pozostałych przesiedleńców na tle dzikiej, ale wspaniałej przyrody syberyjskiej Tajgi.

Na motywach Syberiady polskiej powstał film Janusza Zaorskiego pod tym samym tytułem, którego premiera była 22 lutego 2013 roku.

Wydawnictwo Studio Emka

Ilość stron: 560

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2013

 

Syberiada_polska

 

 

 

 

 

 

Karen McCreadie „Napoleon Hill. Myśl i bogać się”

 

Książka Napoleona Hilla Myśl i bogać się jest klasycznym osobistym poradnikiem motywującym działania prowadzące człowieka  do zdobycia pierwszego miliona oraz do osiągnięcia przezeń perfekcyjnych umiejętności kierowania zespołem podległych mu pracowników, a także pełnego rozwoju własnej osobowości. Karen McCreadie wnikliwie analizuje trzydzieści podstawowych składników Hillowskiej formuły sukcesu i w przystępny sposób wskazuje, jak należy wprowadzać je w życie, by uległo ono gruntownej przemianie. Wedle jego zaleceń, należy:

*Wytknąć sobie główny cel życiowy i dążyć konsekwentnie do jego osiągnięcia;

*Zachować w działaniu elastyczność i zdolność przekuwania porażek  w sukcesy;

*Wykorzystywać potęgę języka i stale wzbogacać zasób słownictwa;

*Wspomagać się wiedzą i umiejętnościami współpracowników.

Współczesna interpretacja książki Napoleona Hilla nie jest jej prostym streszczeniem, lecz uwypukla nieprzemijające wartości jego dziełka, potwierdzane zarówno dzisiejszymi sukcesami biznesowymi, jak i badaniami naukowymi. Takie ujęcie puścizny myślowej Hilla, zawartej w jego programowym dziełku zatytułowanym wymownie Myśl i bogać się, dowodzi, że jest ono jedną z najcenniejszych książek, jakie kiedykolwiek napisano.

Karen Mccreadie jest pisarką zajmującą się problematyką rynku, działającą zarówno w Wielkiej Brytanii jak i Australii. Przygotowywała również teksty ważnych przemówień i wystąpień publicznych na różne tematy liderom  międzynarodowego biznesu. Opublikowała książkę o Sztuce wojny Sun Tzu.

Wydawnictwo Studio Emka

Seria TEZAURUS IDEI.

Ilość stron: 136

Oprawa: twarda z obwolutą

Rok wydania: 2013

 

HILL

 

 

 

 

Bądź na bieżąco śledź mnie na facebooku, instagramie i twitterze