Książki na prezent na Dzień Dziecka – nasze propozycje

 

 

Co kupujecie/przygotowujecie dzieciakom na Dzień Dziecka? Podzielcie się proszę pomysłami – chętnie poczytam i się zainspiruję, bo jakoś coraz trudniej znaleźć mądrą zabawkę.

Dla nas z pewnością takimi zabawkami są m.in. książki, bo udało mi się jak dotąd widzę, zarazić córeczkę moją pasją do czytania. Dawno nie pokazywałyśmy co razem czytamy a teraz jest znakomita okazja, bo może Wam podsuniemy pomysł.

 

W dalszym ciągu hitem są książeczki o Zuzi z serii Mądra Mysz (przeznaczone dla dzieci od lat 3, ale moim zdaniem niektóre tytuły będą dobre już od 2).
Pokazywałam Wam tutaj od jakich książeczek zaczęłyśmy. Dostałam wtedy od was sporo wiadomości, że po mojej recenzji też kupiliście dzieciakom Zuzie i też okazała się hitem.

My poszerzyłyśmy swoją kolekcje o trzy kolejne tytuły (swoją drogą na większości okładek książeczek z tyłu znajdują się miniaturki innych części serii – moja córa zawsze po skończeniu czytania lubi mi mówić których nie ma i które chciałaby mieć:) Tym razem wybór padł na:

Zuzia jedzie na wieś

Zuzia jedzie na wieś” – Zuzia z mamą przyjmują zaproszenie od koleżanki Gabrysi i jadą do niej na wakacje na wieś. Podczas pobytu Zuzia zwiedza farmę, poznaje zwierzęta, z niektórymi zaprzyjaźnia się a niektóre dają jej do wiwatu jak np. goniący ją kogut.

 

Zuzia uczy sie pływać

Zuzia uczy się pływać” Zuzia uwielbia chodzić na basen na lekcje nauki pływania. Marzy  o tym by zdobyć odznakę konika morskiego. W książeczce śledzimy jej postępy i kolejne etapy nauki pływania, rozpoczynające się pływaniem w rękawkach a zwieńczone otrzymaniem wymarzonej odznaki.

 

Zuzia obchodzi urodziny

Zuzia obchodzi urodziny” Zuzia obchodzi piąte urodziny i najchętniej zaprosiłaby na przyjęcie całe przedszkole. Jej mama śmieje się, że 5 lat znaczy że może zaprosić piątkę przyjaciół 🙂 w końcu jednak staje na siódemce. Zuzia i mama podejmują prace nad organizacją urodzin – robią zaproszenia, pieką babeczki i tort, wreszcie wymyślają gry i zabawy by Zuzi urodziny okazały się najlepsze z tych dotąd obchodzonych 🙂

Wydawnictwo Media Rodzina

 

 

 

 

Kolejne książki, które goszczą w naszej biblioteczce od dawna i które polecamy to seria o Kici Koci, wielkookiej zabawnej koteczce, która wraz z przyjaciółmi odkrywa świat.

Książeczki dedykowane są dla naprawdę najmłodszych maluchów. Tutaj ewidentnie widać przewagę obrazków nad treścią.
Dawno już pisałyśmy o gotującej Kici. Tym razem zdecydowałyśmy się na dwa kolejne tytuły:

 

kicia kocia

Kicia Kocia na basenie” -jak po książeczkach widać, temat basenu jest u nas ostatnio bardzo
popularny i na czasie 🙂 Kicia Kocia wybiera się na basen, pakuje do torby wszystkie potrzebne rzeczy: strój, ręcznik, czepek, okulary, klapki… Kicia Kocia kupuje bilet wstępu, przebiera się w szatni i wychodzi. „Jaki ogromny basen” – nie sądziła, że będzie tak duży. Czy zbierze się na odwagę by wejść do wody?

 

Kicia

Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny” – mała koteczka uwielbia muzykę, śpiewa podczas śniadania i podczas mycia zębów, śpiewa idąc do przedszkola i kiedy zasypia. Postanawia założyć zespół muzyczny razem z przyjaciółmi. Każde z nich wybiera instrument na którym będzie grać. Dzieci wytrwale ćwiczą, przygotowują zaproszenia i dają wspaniały koncert rodzicom.

Wydawnictwo Media Rodzina

 

 

 

Teraz coś dla troszkę starszych dzieci, od 3 lat wzwyż. Nakładem wydawnictwa Muza ukazały się
bardzo fajne książki „Księżniczki – 100 twórczych zabaw i gier” oraz „Piraci – 100 kreatywnych zabaw i gier” i muszę powiedzieć, że dziewczynki są chyba tu uprzywilejowane, bo moja córka ma obie pozycje i je uwielbia (no a chłopcy chyba nie wybraliby Księżniczek… , zresztą nie wiem 😉

Książki mają dość duży rozmiar i format grubego zeszytu spiętego kółeczkami – dzięki czemu łatwo korzysta się z książki podczas zabaw.

Znajdziemy tu oczywiście naklejki, papiery ozdobne do wycinania, szablony do odrysowywania, plansze z grami, łamigłówki, labirynty, testy, historyjki, obrazki z kropek i wiele innych tematów charakterystycznych dla książek.

W pirackiej części nauczymy się czytać mapę, poznamy kierunki świata, gwiazdozbiory, znajdziemy przepis na pirackie ciasteczka i szablon na piracki kapelusz.

W części dla księżniczek poznamy bajki w których głównymi bohaterkami są księżniczki, będziemy projektować suknie i zamki, zapełniać ubraniami szafę jak ze snów, znajdziemy przepis na czarodziejskie babeczki i szablon do przygotowania korony.

księzniczki

 

piraci

 

 

 

 

Czy znasz Pippi Pończoszankę” Astrid Lindgren

No właśnie a czy wy znacie? A wasze dzieci? Ja ją uwielbiałam w dzieciństwie i dlatego koniecznie chciałam włączyć tą pozycje do biblioteczki mojej córki. Widzę, że mała podziela moją miłość do niesfornej dziewczynki 🙂

Pippi wprowadza się do opuszczonej Willi Śmiesznotki, ku uciesze dwójki małych sąsiadów – Aniki i Tommiego, który od tej pory nie odstępują kompanki zabaw na krok. Pippi mieszka zupełnie sama, więc nie ma nikogo kto zwróciłby jej uwagę kiedy śpi z nogami na poduszce a głową pod kołdrą, kiedy je leżąc na stole a talerz trzymając na krześle, kiedy nie chodzi do szkoły. Pippi jest bardzo samodzielna i ze wszystkim daje sobie radę, umie usmażyć naleśniki i upiec 500 pierniczków, sama wyprawia swoje urodziny i piecze tort, sama przegania złodziei, którzy chcą ukraść jej torbę z pieniędzmi.

Ulubiony urywek książki mojej córeczki, to zabawa Pippi i przyjaciół w „nie dotykać podłogi”, która polega na tym by skakać po meblach w całym mieszkaniu dookoła i nie dotknąć podłogi, co ciągle próbuje uskuteczniać … 🙂

Wydawnictwo Zakamarki

pippi

 

 

 

Matematyka ze sznurka i guzika” – zabawy w liczenie, mierzenie i układanie.

To książka z której będziemy jeszcze chyba dość długo korzystać. Na razie wypróbowujemy proste zabawy polegające na liczeniu a przecież czeka dodawanie, mnożenie, mierzenie, ważenie itd…

Świetna książka napisana w duchu teorii „nauka przez zabawę”. Podsuwa bardzo fajne pomysły. Wiadomo, że dzieciaki, nawet przedszkolaki bardzo szybko chłoną wiedzę i chętnie się uczą, ciągle pytając. Zabawa w liczenie, układanie, sortowanie, opisywanie jest dla nich dużą frajdą. W książce znajdziemy fajne zabawy i doświadczenia, które bez trudu przeprowadzimy w domu, w ogrodzie, na spacerze.

Pozycja rozwija wyobraźnie, szczególnie tą matematyczną. Uczy logicznego myślenia.

Przeznaczone jest dla dzieci w wieku 4-8 lat, ale widzę że już 3 latka z niej korzysta 😉

Wydawnictwo Zakamarki

matematyka

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.